LeBron James predvodio je s 38 koševa Cavalierse do sjajne 124:95 pobjede nad Celticsima i sada Cleveland u konferencijskom polufinalu ima prednost 2:1.

8.5.2010.
13:02

James je silovito počeo utakmicu zabivši 21 koš što je omogućilo Cavsima prednost 36:17 nakon prve četvrtine. Iako se najbolji igrač NBA odmarao drugu četvrtinu, Cavsi su nastavili napadati da bi na poluvremenu imali prednost od 65:43. U zadnju četvrtinu Cleveland je donio umirujuću prednost od 96:70 da bi je do kraja povećao na 35 koša.

James je uz 38 koševa imao i osam skokova i sedam asistencija. Antawn Jamison je zabio 20 koševa uz 12 skokova za Cavalierse koji su imali šut iz igre sjajnih 59.5 posto.

Kevin Garnett postigao je 19 poena, a Rajon Rondo 18 za Boston, kojem je ovo najteži poraz na domaćem terenu u doigravanju u povijesti.

"Večeras smo bili užasni, obrambeno smo bili prestrašni", izjavio je trener Bostona Doc Rivers.

Boston je domaćin i u četvrtoj utakmici u nedjelju.

U drugoj utakmici doigravanja koja se igrala u Zapadnoj konferenciji, Phoenix Sunsi su bili bolji od San Antonio Spursa 110:96.

Slovenac Goran Dragič je zabio 23 od ukupno 26 koševa u zadnjoj četvrtini i tako omogućio Sunsima pobjedu i ukupno vodstvo od 3:0 u konferencijskom polufinalu. Sunsi su gubili 18 koševa u drugog četvrtini ali su se približili do zadnje četvrtine dok Dragič nije ušao u igru.

Sunsi mogu osigurati plasman u finale u četvrtoj utakmici u nedjelju. Ni jedna NBA ekipa nije ispustila pobjedu u doigravanju nakon što je već vodila 3:0.

Jason Richardson je zabio 21 koš, a Grant Hill 18 za Sunse, koji su imali šut 53 posto iz igre. Argentinac Manu Ginobili ubacio 27 koševa, a Tim Duncan 15 uz 13 skokova za Spurse, koji su nadigrani 39:24 u zadnjoj četvrtini.