Hrvatska U-21 reprezentacija ostvarila je uvjerljivu pobjedu u Varaždinu protiv Norveške.

11.8.2010.
21:42

Varaždin. Stadion NK Varteks. Gledatelja: 2.000. Sudac: João Ferreira (Portugal). Strijelci: 1:0 - Lovren (3), 2:0 - Jajalo (25), 2:1 - Henriksen (52), 3:1 - Lovren (82), 4:1 - Kreilach (90). Ladićevi izabranici su se protiv otpisane Norveške odmah postavili autoritativno i pokazali gostima tko je gazda u Varaždinu. Već u trećoj minuti Dejan Lovren je glavom pretvorio u pogodak ubacivanje Antuna Palića iz kornera. Nakon ranog vodstva, mali Vatreni nisu posustali, već su nastavili sa silovitim napadima.

U 15. minuti Ante Vukušić je glavom pucao pored vrata, a Hajdukov udarni napadač, zajedno s klupskim suigračem Mirkom Oremušom, imao je još bolju šansu pet minuta kasnije, no mladi 'hajduci' nisu uspjeli svladati norveškog vratara.

Zato je to uspjelo kapetanu mlade repreznetacije Mati Jajalu, koji je u 25. minuti sjajno iskoristio precizno dodavanje Palića, zaobišao norveškog braniča i lakoćom zabio drugi pogodak za Hrvatsku.

U 40. minuti Perišić je sjajno proigrao Oremuša, koji je čak dvaput pokušao svladati Lassea Stawa, ali norveški golman je obranio njegove udarce.

Na startu drugog dijela odmah je bilo vidljivo da su se mladi hrvatski reprezentativci opustili, misleći da će lako privesti posao kraju, što su njihovi vršnjaci iz Norveške kaznili već u 52. minuti golom Henriksena.

Samo tri minute kasnije isti igrač je iz blizine pucao glavom prema hrvatskog mreži, ali je Ivan Kelava odličnom intervencijom spasio svoje suigrače od velike blamaže. Norveški opasni napadi nisu 'opametili' Ladićeve bebe, u čije se redove polako uvukao strah, pa su tako strahovali u 65. minuti nakon pokušaja Espena Børnfsena i Magnusa Lekvena. Tek u 81. minuti stigla je prva prijetnja Hrvata po norveška vrata u drugom dijelu, no Staw je opet obranio udarac Vukušića.

U sljedećoj akciji Ladića je od novih šokova ipak spasio Dejan Lovren, koji se nakon kornera Abdurahimija najbolje snašao u gužvi pred norveškim golom i drugi put zatresao suparničku mrežu. Slavlje Hrvatske u Varaždinu eurogolom je potvrdio Kreilach u 90. minuti utakmice.

U drugom susretu skupine 7 mladi nogometaši Slovačke su na svom terenu svladali vršnjake iz Srbije sa 2:1. Oba gola za domaćine postigao je Jakub Sylvestr (14, 60), a za Srbe je strijelac bio Filip Đuričić (69).

Hrvatska je na vrhu skupine sa 16 bodova, druga Slovačka ima 14, dok je Srbija treća s devet bodova i utakmicom manje. Zadnji nastup Ladićevi izabranici imaju u Kragujevcu 4. rujna i bod im je dovoljan za prvo mjesto.