Stuttgart je u prvih 45 minuta potpuno nadigrao europskog prvaka, a u vodstvo ga je u 25. minuti doveo Cacau. Dvojbenu ruku Piquea sudac nije doživio kao penal, a švedski napadač je u 53.

24.2.2010.
0:42

Stuttgart. Mercedes Benz Arena. Sudac: Bjorn Kuipers (Nizozemska) Strijelci: 1:0 Cacau (25), 1:1 Ibrahimović (52)

Stuttgart: Lehmann - Celozzi, Tasci, Delpierre, Molinaro - Gebhart (od 84. Rudy), Traesch (od 58. Kuzmanović), Khedira, Hleb - Cacau, Pogrebnjak (od 64. Marica)

Barcelona: Valdes - Puyol, Pique, Marquez (od 59. Milito), Maxwell - Busquets, Yaya Toure (od 53. Henry), Xavi Hernandez - Messi, Ibrahimović, Iniesta

Žuti karton: Geberhart, Molinaro / Marquez, Pique Messi je u petoj minuti prvi put 'zakuhao' opasnost pred domaćim vratima, no poskliznuo se i tako nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, dok je u 18. minuti njegov udarac zaustavila Stuttgartova obrana.

Domaćin je u 25. minuti šokirao europskog prvaka kada je Gebhart s desne strane uputio centaršut, a Puyol je zakasnio na tu loptu i nije uspio spriječiti Cacaua koji je glavom prevario Victora Valdesa.

Napadač Stuttgarta je do prošlog vikenda postigao samo dva gola u sezoni, a onda je eksplodirao na gostovanju kod Kölna te je u pobjedi 5:1 zabio četiri gola.

Tri minute kasnije u gostujućem šesnaestercu se zbila pomalo sumnjiva situacija kada je Pogrebnjakov centaršut pogodio Piquea u ruku, no nizozemski sudac Bjorn Kuipers je smatrao da nije bilo govora o najstrožoj kazni.

Katalonska momčad je najbliže izjednačenju bila u 39. minuti kada je Messi pucao s 18 metara, Lehmann dotaknuo loptu koja je ipak nastavila putovati prema golu, a domaćina je na kraju od pogotka spasila vratnica.

Posljednju priliku u prvome dijelu režirao je Pogrebnjak koji se sam probio u gostujući šesnaesterac, riješio se Marqueza, no Valdes je uspio spriječiti novi pogodak.

Europski prvak je uspio poništiti prednost domaćina u 52. minuti kada je Pique u šesnaestercu glavom spustio loptu Ibrahimoviću čiji udarac Lehmann zaustavlja, no lopta se odbila do Šveđanina koji je iz drugog pokušaja pogodio mrežu.

Pirej. Stadion Georgios Karaiskakis. Sudac: Howard Webb (Engleska) Strijelac: 0:1 Michael Ciani (45+2)

Olympiakos: Nikopolidis - Torosidis, Papadopoulos, Mellberg, Raul Bravo - Maresca, Ledesma (od 64. Zairi), Stoltidis - Lua Lua, Datolo - Mitroglou (od 77. Derbyshire)

Bordeaux: Carrasso - Chalme, Planus, Ciani, Tremoulinas - Fernando, Sane - Plasil (od 82. Gouffran), Gourcuff, Wendel (od 83. Jusie) - Chamakh

Žuti kartoni: Papadopoulos, Zairi / Sane, Ciani Olympiacos i Bordeaux u teško gledljivoj utakmici prikazali loš nogomet s vrlo malo pravih prilika, a gosti su ipak uspjeli doći do vodstva iz jedine suvisle akcije u drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela kada je Gourcuff izveo slobodan udarac s lijeve strane, a Michaël Ciani glavom matirao domaćeg vratara Antonisa Nikopolidisa.

Domaćin je na kraju pritisnuo tražeći pogodak koji bi mu olakšao situaciju uoči uzvrata, no branič Bordeauxa je počistio loptu s gol-crte, dok je Soltidisov udarac u sudačkoj nadoknadi nije pogodio metu.