1.5.2010.
13:54

Bryant je postigao 32 koša za aktualne prvake NBA lige koji su 'preživjeli' promašaj trice Russella Westbrooka uz zvuk sirene.

Kevin Durant je predvodio Thunder sa 26 koša, dok je Westbrook postigao 21 poen.

Oklahoma City je nadoknadio razliku od sedam koševa u zadnjoj četvrtini i došao do vodstva 94:91 zabivši deset koševa zaredom.

Bryantov šut dvije minute do kraja smanjio je vodstvo Thundera na samo koš razlike nakon niza promašaja za obje ekipe, dok je Gasolov pobjednički koš uslijedio nakon njegovog 18. skoka na utakmici.

Lakersi će u polufinalu Zapadne konferencije igrati protiv Utah Jazza koji je pred svojim navijačima zaključio posao protiv Denvera (112:104) u utakmici punoj prekršaja. Carmelo Anthony je u posljednjoj četvrtini donio gostima izjednačenje (95:95), ali uslijedila je serija od 11-0 domaćih košarkaša i svim je dvojbama bio kraj.

Atlanta Hawksi su se spasili od eliminacije pobijedivši Milwaukee Buckse 83:69 te su se tako izjednačili po broju pobjeda u doigravanju Istočne konferencije na 3-3. Sedma utakmica se igra u subotu u Atlanti.

Jamal Crawford je zabio 24 koša, a Joe Johnson 22 za Hawkse.

Milwaukee je vodio tri koša razlike na poluvremenu, ali je u trećoj četvrtini zabio samo 11 koševa, dok je Atlanta za to vrijeme uspjela napraviti razliku od 20 koševa.

Istočna konferencija: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 69:83 (rezultat je 3-3)

Zapadna konferencija: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 94:95 (Los Angeles se plasirao u drugi krug sa 4-2 u pobjedama)

Utah Jazz - Denver Nuggets 112:104 (Utah se plasirao u drugi krug sa 4-2 u pobjedama)