28.5.2010.
13:44

arti-201005270205006Lakersi su utakmicu dobili u uzbudljivoj završnici nakon što su prokockali prednost od 18 koševa, koju su imali tri i pol minute prije kraja treće četvrtine. Domaćini su bili stalno u vodstvu u zadnjoj dionici, a minutu i pol prije kraja su vodili 101:96.

No, Phoenix se nije predavao, pa je 3.5 sekundi prije kraja Jason Richardson zabio tricu za izjednačenje (101:101).

Lakersi su ipak uspjeli izvući pobjedu u zadnjem napadu. Prvo je Kobe Bryant promašio šut za tricu, ali je Ron Artest uspio uhvatiti loptu i pogoditi za pobjedu.

U redovima momčadi iz Los Angelesa je najbolji bio Kobe Bryant sa 30 poena, 11 skokova i devet asistencija, a iskazali su se i Fisher sa 22 te Gasol (21).

Phoenix je predvodio Steve Nash sa 29 koševa i 11 asistencija, dok je Stoudemire dodao 19 poena.