U derbiju 17. kola njemačkog prvenstva Hamburger SV je na svom terenu pobijedio Werder iz Bremena 2:1 iako je od 32. minute igrao bez isključenog Jeromea Boatenga.

20.12.2009.
21:02

Dvoboj u Hamburgu se igrao po teškom terenu, koji je većim dijelom bio prekriven snijegom, no utakmica je ipak bila odlična s nizom prilika i sjajnih obrana oba vratara.

Golove za HSV postigli su Joris Mathijsen (9) i Marcell Jansen (36), dok je poraz Werdera ublažio Naldo (90).

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić igrao je za HSV do 80. minute i istaknuo se s dva sjajna udarca, no Werderov vratar Tim Wiese oba puta je odlično reagirao.

Ovom pobjedom HSV je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 31 bodom, četiri manje od lidera Bayer Leverkusena. Werder je na šestom mjestu sa 28 bodova.