'Svi znaju da ne igram u zadnje vrijeme i da sjedim na klupi.

10.10.2010.
11:06

arti-201010090319006Hrvatska reprezentacija je 2:1 pobjedom u Tel Avivu napravila ogromni korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo koje će se 2012. igrati u Poljskoj i Ukrajini. Jedan od najzaslužnijih za taj pothvat bio je Niko Kranjčar, koji je dva puta matirao domaćeg vratara. Naravno, u cijeloj priči posebna pohvala ide i vrataru Vedranu Runji koji je odlično branio i spasio Vatrene u nekoliko neugodnih situacija.

"Svi znaju da ne igram u zadnje vrijeme i da sjedim na klupi. Ali normalno da za Hrvatsku uvijek igram s posebnim guštom i emocijama i naravno da sam sretan zbog ova dva gola", izjavio je nakon dvoboja Kranjčar i još jedanput naglasio važnost pobjede u Izraelu.

arti-201010090067006Niko je zabio prvi gol iz penala, a zatim iz odlične akcije povisio na 2:0. Bio je to gol koji je praktički prelomio utakmicu. Imao je još dvije lijepe situacije u drugom poluvremenu, ali nije uspio doći do hat-tricka. Ipak, imao je jednu malu zamjerku na igru naše reprezentacije: "Trebali smo možda utakmicu mirnije privesti kraju i zabiti taj treći gol".

arti-201010080070006Žalosno je u cijeloj priči što Kranjčar posljednjih tjedana uopće ne igra u svome klubu. Posljednje dvoboje Tottenhama većinom provodi sjedeći na klupi, a 'tu i tamo' dobije poneku minutu. Nadajmo se da će mu nakon sjajnog nastupa u Tel Avivu menadžer Harry Redknapp dati veću minutažu koju apsolutno zaslužuje.

Izbornik Slaven Bilić također je bio zadovoljan uspjehom u trećem kolu. Pobjeda je zaslužena, pogotovo jer Izrael rijetko gubi domaće utakmice.

arti-201010090240006"Svi bi htjeli da nam protivnik ne zapuca po golu, a da im mi zabijemo tri, ali ljudi moji to tako ne ide. Nikome neće ovdje biti lako jer je Izrael u deset godina izgubio na svom terenu samo tri susreta, od čega smo ih mi dobili dva puta", naglasio je Bilić važnost pobjede u Tel Avivu.

Hrvatska u utorak neće igrati kvalifikacijsku utakmicu, već se u prijateljskom dvoboju sastaje s Norveškom, dok bi pak dvoboj Grčke i Izraela 12. listopada mogao razriješiti neka pitanja u našoj skupini.

Nakon tri odigrana kola Hrvatska je prva sa sedam bodova, a slijede ju Grčka i Gruzija sa po pet, Izrael sa četiri, Latvija s tri, te Malta bez osvojenog boda.

Izrael - HRVATSKA 1:2 (Shechter 81 / Kranjčar 36-11m, 41)

Igrano u petak: Gruzija - Malta 1:0 (Siradze 90) Grčka - Latvija 1:0 (Torossidis 58)

LJESTVICA:

1. HRVATSKA 3 2 1 0 5:1 7 2. Gruzija 3 1 2 0 2:1 5 2. Grčka 3 1 2 0 2:1 5 4. Izrael 3 1 1 1 4:3 4 5. Latvija 3 1 0 2 2:4 3 6. Malta 3 0 0 3 1:6 0

Idući susreti: 12. listopada: Latvija - Gruzija, Grčka - Izrael 17. studenoga: HRVATSKA - Malta