Čak 16 uzastopnih prvenstvenih pobjeda nanizala je katalonska momčad, no njihova serija stala je u Gijonu.

13.2.2011.
13:31

U susretu 23. kola španjolskog prvenstva Sporting Gijon i Barcelona su odigrali 1:1, a ovo je bio tek drugi neodlučeni rezultat katalonske momčadi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Domaćini su do iznenađenja došli pogotkom David Barrala (16), a zvijezde Barcelone su izjednačile tek u 80. minuti sjajnim pogotkom Davida Ville. Zadnjih pet minuta dvoboja za domaćine igrao je i Mate Bilić.

Racing je u Santanderu slavio protiv Seville sa 3:2, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. U iznimno uzbudljivoj utakmici domaćini su poveli pogotkom Christiana (12), da bi upravo Rakitić u 19. minuti skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Odmah se i iskupio asistencijom za zgoditak Federica Fazija (40), da bi Luis Fabiano u 83. minuti izjednačio iz jedanaesterca.

Pogodak vrijedan pobjede za Racing, koji je od 39. minute igrao bez isključenoga Cristiana, dao je Manuel Arana u drugoj minuti sudačke nadoknade. Alvaro Negredo je za Sevillu promašio kazneni udarac u 17. minuti.