U prijateljskim utakmicama koje su odigrane u srijedu pod posebnim povećalom bili su nastupi onih koji će ovo ljeto zaigrati na EURO-u u Poljskoj i Ukrajini.

1.3.2012.
11:24

Prijateljska utakmica koja ni po čemu nije imala preveliku važnost, postala je hit dana. Naime, pogodak koji je postigao napadač Porta Marc Janko izazvao je podsmijehe ljubitelja nogometa u cijeloj Europi.

Igrala se 32. minuta kada je finski vratar Lukas Hradecky pokušao ispucati povratnu loptu, koju mu je poslao njegov suigrač, no ono što se doogilo iznenadilo je i njega i cijeli stadion.

Niska lopta pogodila je 196 cm visokog napadača Austrije, Marca Janka i završila u finskoj mreži. Nesvakidašnji pogodak otvorio je seriju domaćina, na 2:0 povisio je Harnik u 54. minuti, a treći je pogodak zabio Andreas Ivanschitz u 73. Počasni gol za goste u 90. minuti postigao je Timo Furuholm.