Hrvatski prvak je upucao Šerifa već u trećoj minuti majstorijom Sammira, a onda su počele pogreške.

28.7.2010.
22:55

Tiraspol. Stadion Sheriffa. Sudac: Andrey Sasnitski (Bjelorusija). Strijelac: 0:1 - Sammir (3), 1:1 - Erokhin (35). Crveni karton: Barbarić (62). SHERIFF: Stoyanov, Volkov (Gheorghiev, 88), Tarkhnishvili, França (Fred, 32), Erokhin, Vranješ, Diedhiou (Nikolić, 67), Samardžić, Branković, Adamović. DINAMO: Butina, Ibanez, Mesarić, Calello, Etto, Sammir (Sivonjić, 85), Chago, Badelj (Dodo, 69), Barbarić, Slepička (Šimić, 64), Cufre.Velimir Zajec nije mogao poželjeti bolji početak na zanimljivom nogometnom zdanju u Tiraspolu. Već u trećoj minuti Sammir je protutnjao po lijevoj strani, poput tenka se otresao svog čuvara, a potom sa sedam-osam metara iskosa špicom pogodio suprotne rašlje suparničkih vrata. Velika majstorija ove sezone najboljeg Dinamovog igrača!

Tri minute nakon gola domaćini su uzvratili preko Volkova, no srpski nogometaš je u padu pucao preko vrata.

Pritisak nogometaša Šerifa lagano je rastao, a prvu nesigurnost Tomo Butina iskazao je u 15. minuti nakon kornera. Iskusni vratar otišao je u prazno, no domaći igrači nisu iskoristili njegovu pogrešku, jer je lopta uzdrmala gredu s gornje strane.

Sammir se u 19. minuti opet mogao upisati u strijelce, Vranješ mu je neoprezno spustio loptu točno na nogu, no Brazilac je s vrha šesnaesterca pucao visoko preko gola. U 35. minuti moldavski sastav je stigao do izjednačenja zahvaljujući kiksu Butine.

Najiskusniji u momčadi Dinama opet je pogrešno procijenio jedno ubacivanje pred svoja vrata, a loptu je u mrežu, poslije pravog 'biljara' u petercu, zakucao mladi ruski reprezentativac Jerohin. Do kraja prvog dijela hrvatski prvak je 'opasno živio', ali na odmor se otišli s rezultatom 1:1.

Na startu drugoga poluvremena domaćini su zaprijetili preko Diedhioua i Adamovića, no Butina je ovoga puta bio sigurniji.

Nakon sat vremena igre, šok za Dinamo koji je ostao s desetoricom igrača na terenu. Mladi Tomislav Barbarić je platio danak europskom neiskustvu i u samo sedam minuta bespotreno zaradio dva žuta kartona, te 'jednosmjeru kartu' za svlačionicu.

Zajec je odmah reagirao i pojačao obranu veteranom Šimićem, no Šerif je potpuno zagospodario terenom. Redale su se opasnosti pred Butininim vratima, no gostujuća mreža ipak je ostala čista posljednjih pola sata utakmice.

Popularni Zeko može biti zadovoljan samo rezultatom i donekle izvedbom u prvom dijelu. Opet su prekidi bili kobni za Zagrepčane, ali i određena nedisciplina u igri gostiju zbog koje se Dinamovu treneru dizalo i ono malo kose na glavi.

U svakom slučaju, hrvatski prvak ostao je neporažen i u uzvratu za tjedan dana može osigurati 4. pretkolo Lige prvaka te produžetak europske sezone.