Dallas Mavericksi su unatoč odsustvu svog ponajboljeg igrača Dirka Nowitzkog, uspjeli svladali Cleveland Cavalierse 102:95 u nedjelju.

21.12.2009.
13:06

Tim Thomas, koji je u prvoj postavi zamijenio Nowitzkog, zabio je 22 koša, a Jason Terry 19 za Maverickse, vodeće u Jugozapadnoj diviziji, koji su prekinuli niz od pet pobjeda Clevelanda.

"To je velika pobjeda. Kada god možete pobijediti bez igrača poput Dirka, to govori dosta o ekipi", rekao je trener Mavericksa Rick Carlisle.

LeBron James, najučinkovitiji u Cavaliersima, zabio je 25 koševa. James je 18 poena zabio u prvom poluvremenu, ali je kasnije imao slabu potporu suigrača, posebno Moa Williamsa, koji je ubacio svega osam koševa i centra Shaquillea O'Neala s ukupno pet poena na utakmici.

"U toj ekipi igraju igrači koji su u All-Stars timu i kada igraju bez Dirka su jaki", rekao je James.

Zach Randolph je zabio 32 koša uz 24 skoka uključujući i tricu na kraju utakmice za pobjedu Memphis Grizzliesa nad Denver Nuggetsima (102:96). Gostima nije pomogao čak ni 41 pogodak vodećeg NBA strijelca Carmela Anthonyja.

"Zach je bio zvijer večeras", izjavio je trener Grizzliesa Lionel Hollins.

Rudy Gay zabio je 19 koševa, Španjolac Marc Gasol 14 uz 13 skokova za Memphis (12:15) koji je prekinuo niz od osam poraza u srazu s Denverom.

Grizzliesi su nadigrali Nuggetse 33:19 u prvoj četvrtini i imali su 18 koševa razlike na poluvremenu.

Na krilima Anthonyja kojeg je krenulo u drugom poluvremenu, Nuggetsi su došli na 90:88 3:21 minute prije kraja utakmice remaining, ali to je bilo najbliže što su mogli doći Grizzliesima.

Nakon promašaja trice Denverovog J.R. Smitha, Randolph je uhvatio loptu i pogodio tricu za Memphis 2:19 minute do kraja. Mike Conley ga je slijedio s polaganjem za 95:88.

Trica Anthonyja Cartera izvukla je Nuggetse na četiri razlike, ali je najprije Gay pogodio koš a onda i Randolph tricu 43 sekunde prije kraja za rezultat 100:91.

Brazilac Nene je postigao 19 pogodaka za Nuggetse (19-9) kojima je ovo drugi uzastopni poraz.