Tottenham je u uzvratu 4. pretkola Lige prvaka deklasirao Young Boyse sa 4:0 i prvi put izborio nastup u tom natjecanju.

26.8.2010.
0:46

arti-201008170754006Young Boysi su u prvoj utakmici slavili s 3:2, a Spursima je bilo dovoljno tek pet minuta da izbore rezultat koji ih vodi u Ligu prvaka. Prvi je protivničkog vratara glavom matirao Peter Crouch nakon ubacivanja Balea.

arti-201008240809006U 32. minuti Tottenham je zabio i drugi gol koji je u redovima švicarske momčad izazvao dosta negodovanja. Naime, Defoe je jednu dugu loptu primirio i primio rukom te nakon toga od stative zatresao mrežu, no sudac nije obraćao pažnju na kritike iz redova Young Boysa.

Obilna kiša u Lonodnu nije mogla prekinuti slavlje i pjesmu Tottenhamovih navijača koje je Crouch ponovno razveselio u 61. minuti kada je nakon kornera zabio svoj drugi gol za 3:0.

Potpuni debakl Švicaraca dogodio se u 77. minuti kada je Bale pobjegao Luliću nakon čega ga je ovaj srušio u šesnaestercu i zaradio crveni karton. Siguran izvođač udarca s bijele točke je bio Crouch, koji je tako raspametio navijače na White Hart Laneu koji će ove sezone nakon dugo vremena gledati europsku nogometnu elitu.