Unatoč crijevnoj virozi koja je načela bavarskog diva, nogometaši Bayerna izborili su plasman u polufinale njemačkog Kupa.

10.2.2010.
23:53

Bayern je na poluvremenu gubio 1:2, no u nastavku utakmice deklasirao je suparnika. Pogotke za bavarski sastav postigli su Müller (5, 82), Robben (58), Ribery (60), Lahm (64) i Alagui (89-autogol), dok su strijelci za goste bili Nothe (10) i Alagui (40).

Ivica Olić i Danijel Pranjić nisu uopće ni konkurirali za ovu utakmicu jer su, po informacijama iz bavarskog tabora, dobili crijevnu virozu. Među oboljelima su također prvi golman Hans-Jörg Butt te belgijski stoper Daniel van Buyten.

Za razliku od Bayerna, drugi njemački prvoligaš Köln, kojeg vodi Zvonimir Soldo, ispao je od drugoligaša Augsburga 0:2. Golove su postigli Thurk i Rafael.

Očajnu večer Kolna upotpunila su čak tri crvena kartona - isključeni su Adil Chihi, Lukas Podolski i Petit.

Nakon Werdera, Bayerna i Augsburga plasman u polufinale njemačkog nogometnog Kupa izborio je i Schalke pobjedom na gostovanju protiv Osnabrücka 1:0.

Pogodak odluke postigao je Kuranyi u 59. minuti utakmice. Za Schalke je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

REZULTATI:

Bayern - Greuther Fuerth (II) 6:2 Augsburg (II) - Koln 2:0 Osnabrueck (III) - Schalke 04 0:1