BiH je na AFG Areni u švicarskom St. Gallenu dugo odolijevao Brazilcima i čuvao vrijednih 1:1.

28.2.2012.
21:59

Za reprezentaciju BiH nije moglo gore početi. Igrala se 4. minuta kada su Brazilci uspjeli pronaći nečuvanog Marcela na lijevoj strani, koji je udarcem iz prve pogodio u suprotni kut gola Asmira Begovića.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor naših susjeda. U 13. minuti Džeko je prekinuo jedan napad Brazilaca na sredini igrališta i uposlio Vedada Ibiševića. Napadač Zmajeva pucao je s ruba šesnaesterca vrlo slabo, ali je katastrofalno reagirao Julio Cesar i rezultat je poravnat na 1:1.

Samo sedam minuta kasnije Brazilci su mogli ponovno povesti, ali oklijevanje Hernanesa iskoristio je Spahić i pravovremenim uklizavanjem otklonio opasnost. Do kraja prvog dijela bilo je nekoliko dobrih prilika s obje strane, ali mreže su mirovale.

U 51. minuti u prilici se našao Neymar, ali njegov udarac sa 20 metara obranio je Begović. Samo pet minuta kasnije na drugoj strani probao je Edin Džeko, ali njegov pokušaj blokirala je obrana Brazilaca. Napadač BiH pokušao je i u 70. minuti, ali je njegov udarac otišao izvan okvira gola.

I kad se već činilo da će utakmica završiti neodlučenim ishodom, Brazil je došao do pogotka za vodstvo 2:1. Nakon ubacivanja s lijeve straneHulkaSaša Papac je u prvoj minuti sudačke nadoknade pospremio loptu u vlastitu mrežu.

U ciparskom su Limassolu prijateljsku nogometnu utakmicu odigrale reprezentacije Srbije i Armenije. Pobijedili su Srbi 2:0. Strijelci su bili Zdravko Kuzmanović na asistenciju Aleksandra Kolarova u 15., te Branislav Ivanović na asistenciju strijelca Kuzmanovića u 30. minuti.

Za srbijansku nacionalnu momčad, koju je vodio vršitelj dužnosti Radovan Ćurčić, debitirali su supertalentirani 17-godišnji centarfor Partizana Lazar Marković te 21-godišnji zadnji veznjak Werdera Aleksandar Ignjovski. Marković je počeo utakmicu.

U srijedu Ćurčićeva momčad na istom mjestu igra protiv domaćina Cipra.