Hrvatska pomlađena i vrlo oslabljena reprezentacija je nakon pobjeda protiv Austrije i Walesa u Estoniji odigrala remi bez pogodaka.

27.5.2010.
0:35

Prijateljska utakmica Tallinn. Le Coq Arena. Gledatelja: 2.500 Sudac: Svendsen (Danska) ESTONIJA: Pareiko - Piiroja, Rähn, Šišov, Sidorenkov - Vunk (Post, 78), Dmitrijev, Puri, Kink (Purje, 78), Vassiljev - Oper (Saag, 60). HRVATSKA: Subašić - Lovren (Vučko, 46), Schildenfeld, Vida, Čale (Strinić, 46) - Dujmović (Vukojević, 80), Pokrivač, Gabrić, Pranjić, Badelj (Buljat, 88) - Rakitić. Statistika utakmice: Udarci: 3 - 8 U okvir: 1 - 2 Prekršaji: 16 - 8 Korneri: 0 - 2 Posjed lopte (%): 37 - 63 arti-201005260840006Hrvatska je u Tallinn doputovala bez svih najboljih igrača. Nije bilo čak 15 standardnih reprezentativaca (Kranjčar, Modrić, Petrić, Srna, Šimunić, Ćorluka, Olić, Pletikosa, Eduardo, Mandžukić, Bilić, Jelavić, Knežević, Klasnić, Runje), a Slaven Bilić među prijavljenima za ogled s Estoncima nije imao niti jednog napadača pa je u špici igrao Rakitić.

arti-201005240654006Momčad koja je istrčala na travnjak Le Coq Arene vjerovatno niti na treningu nije igrala u tom sastavu, a u takvim okolnostima nije se moglo niti očekivati briljantna igra 'kockastih'.

arti-201005190898006Hrvatska je dominirala, imala je veći posjed lopte, međutim u prvom dijelu nije imala izrazitih prilika, tek nekoliko pokušaja iz daljine. Estonskom vrataru najopasnije je zaprijetio Danijel Pranjić u 13. minuti udarcem s 20-tak metara koji je završio u gredi.

arti-201005230299006Domaćin je tijekom prvih 45 minuta uputio samo jedan udarac u okvir hrvatskog gola i to u 29. minuti, no Subašić je s lakoćom zaustavio udarac Vasiljeva.

arti-201005260031006U nastavku utakmice gledali smo istu sliku i jednako slab nogomet. Hrvatski nogometaši su se trudili, no nisu uspjeli probiti estonski blok i u drugom poluvremenu vidjeli smo još manje prilika.