U posljednjem susretu 15. kola španjolske lige Sevilla je u Gijonu slavila protiv Sportinga sa 1:0 pogotkom Frederika Kanoutea u 9. minuti. Mate Bilić nije bio ni na klupi domaćina.

14.12.2009.
11:48

U nešto ranije odigranim nedjeljnim utakmicama La Lige Atletico Madrid je na svom Vincente Calderonu izgubio od Villarreala 1:2.

Domaćini su poveli u 37. minuti pogotkom Portugalca Simãa Sabrose, no u drugom dijelu je Žuta podmornica preokrenula rezultat preko Davida Fustera (49) i Josebe Llorentea (90+1).

Getafe je kod kuće svladao Tenerife 2:1 zahvaljući dvama pogocima Juana Albina (37,68). Poraz otočke momčadi ublažio je Juanlu u 81. minuti.

Mallorca je minimalno slavila u gostima kod Osasune, a strijelac jedinog gola bio je Gonzalo Castro u 61. minuti.

Valladolid je na svom travnjaku odigrao 1:1 protiv Malage. Gosti su poveli preko Dude (34), a domaćine je od poraza spasio Nivaldo u 69. minuti.

Istim rezultatom završio je i sraz Almerije i Deportiva (1:1) – Kalu Uche je zabio za domaćine (59), a Pablo Alvarez za goste (74).