Nogometaši Benfice po 32. su put osvojili naslov prvaka Portugala zahvaljujući 2:1 pobjedi u 30. kolu protiv Rio Avea.

10.5.2010.
10:42

Benfica je do svog prvog naslova nakon pet godina stigla sa 76 bodova, pet više od druge Brage koja je u posljednjem kolu odigrala 1:1 na gostovanju kod Nacionala iz Madeire.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Cardoza, dok su gosti osam minuta kasnije ostali s igračem manje jer je Wires dobio crveni karton. Ipak, Rio Ave je u 71. minuti izjednačio preko Chavesa, a Cardozo je u 78. potvrdio pobjedu i slavlje Benfice.

Braga je mogla do svog prvog naslova u klupskoj povijesti da je u posljednjem kolu svladala Nacional uz poraz Benfice.