U četvrtom susretu četvrtfinala košarkaške Eurolige Barcelona je u Madridu pobijedila Real 84:78 i tako stigla do treće pobjede koja je katalonski klub odvela na Final Four koji će se od 7. do 9

1.4.2010.
23:38

arti-201003310245006Najzaslužniji igrači za Barcinu pobjedu bili su Juan Carlos Navarro sa 21 košem, Ricky Rubio sa 19 koševa i 5 skokova, te Erazem Lorberk sa 14 koševa.

Real su predvodili Sergio Llul sa 20 koševa, Felipe Reyes sa 11 koševa, te hrvatski košarkaš Ante Tomić koji je za 23 minute ubacio 10 koševa i upisao dva skoka. Bivši centar Zagreba je odigrao solidnu utakmicu, ali nije igrao samu završnicu jer je u posljednjoj četvrtini dobio četvrtu osobnu pogrešku.

Nakon Barcelone plasman na Final Four Eurolige izborili su i košarkaši Olympicosa.

Grci su u četvrtom susretu četvrtfinala u Poljskoj pobijedili Asseco Prokom 86:70 i u seriji na tri pobjede slavili 3:1.

Olympiacos su predvodili Josh Childress (22), Miloš Teodosić (15) i Linas Kleiza (14). Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić igrao je za grčki sastav deset minuta i zabio je jedan koš. Kod Prokoma najbolji su bili David Logan (18) i Qyntel Woods (16).

CSKA se na Final Four plasirao nakon što je u četvrtom susretu četvrtfinala na gostovanju pobijedio Caju Laboral 74:40 i u seriji na tri pobjede slavio 3:1.

Najbolji igrači u ruskim redovima bili su J.R Holden (19), Sasha Kaun (18) i Trajan Langdon (16), dok se hrvatski reprezentativac Zoran Planinić za šest minuta provedenih na parketu nije upisao među strijelce.

Kod Španjolaca najefikasniji su bili Fernando San Emeterio (23) i Brad Oleson (14). Stanko Barać je za 10 minuta zabio četiri koša.

Beogradski Partizan je priredio veliko iznenađenje izbacivši Maccabi Tel Aviv. U četvrtom susretu u Beogradu Partizan je slavio 76:67 i ukupnim rezultatom 3:1 osigurao nastup u Parizu. Najbolji igrač u beogradskom sastavu bio je Bo McCalebb sa 19 koševa.

REZULTATI:

1. utakmica: Barcelona - Real Madrid 68:61 2. utakmica: Barcelona - Real Madrid 63:70 3. utakmica: Real Madrid - Barcelona 73:84 4. utakmica: Real Madrid - Barcelona 78:84