Atlanta Hawksi su u petak navečer pobijedili Boston Celticse 100:91 zahvaljujući Joeu Johnsonu koji je zabio 16 od 27 koševa u zadnjoj četvrtini.

30.1.2010.
13:30

"To je sjajna pobjeda u regularnom dijelu sezone, ali ne znači ništa. Moramo još puno toga napraviti ako želimo igrati protiv ove ekipe u doigravanju", rekao je Johnson.

Jamal Crawford je postigao 28 poena za Hawkse, dok je Celticse s rekordom sezone od 35 poena predvodio Paul Pierce.

U Clevelandu su Cavaliersi bili bolji od Indiana Pacersa 94:73. Shaquille O'Neal je zabio 22 koša u samo 16 minuta, LeBron James je također zabio 22 uz 13 asistencija i devet skokova, a Cavaliersi su tako stigli do svoje sedme uzastopne pobjede.

U pobjedi Lakersa nad Philadelphia 76ersima 99:91 Kobe Bryant je postigao 22 od svojih 24 poena u drugom poluvremenu. Španjolac Pau Gasol je zabio 19 koševa uz 10 skokova i aktualni prvaci NBA su popravili omjer pobjeda i poraza na gostovanjima na 4-2.

Chicago Bullsi su svladali New Orleans Hornetse nakon produžetka 108:106.

Luol Deng je zabio 26 koševa, Derrick Rose je dodao 18, uključujući slobodna bacanja u produžetku, Bullsi (23-22) su okončali svoj gostujući niz od sedam utakmica petom uzastopnom pobjedom.

Rezultati: Philadelphia 76-ers - Los Angeles Lakers 91:99 Utah Jazz - Sacramento Kings 101:94 Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 73:94 Atlanta Hawks - Boston Celtics 100:91 Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 110:97 New Orleans Hornets - Chicago Bulls 106:108 (produžetak) Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 101:84 Detroit Pistons - Miami Heat 65:92 New Jersey Nets - Washington Wizards 79:81 Houston Rockets - Portland Trail Blazers 104:100 San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 104:97 Golden State Warriors - Charlotte Bobcats 110:121