Bili u šoku: Veliko slavlje uništila ozljeda Oremuša!

Posljednjeg dana priprema u Sloveniji raspoloženje u splitskom klubu pokvarila je vijest o ozljedi ligamenata Mirka Oremuša. Hajdukove rezerve su u dvoboju s Murom slavile s 2:0, a Slovenci su u 36.

1.7.2010.
23:07

Stadion Fazanerija. Gledatelja: 600. Strijelci: 0:1 - Oremuš (15), 0:2 - Lendrić (67).

MURA: Vitez - Kranjc, Janev, Jerebič, Kous - Žerdin, Frumen - Pavel, Kovač, J.Janža - Bohar. Još su igrali u drugom poluvremenu: Drakovič, Gruškovnjak, Benkič, Slavič, Zadravec, Ivanič, Šipoš, Murati, E. Janža, Zlatar, Kouter, Klemenčić, Smodiš, Sreš, Mauko

HAJDUK: Radošević (od 46. L. Kalinić) - Režić, Maloča, Pandža, Jozinović - Brkljača, Pezo - Oremuš (od 39. Lendrić), Trebotić (od 60. Čop), Novak (od 46. Jonjić) - VukušićTrener BilihStanko Poklepović može biti sretan s posljednjom pobjedom svojih igrača protiv Mure (2:0), no veselje mu je pokvarila vijest o ozljedi Mirka Oremuša kojem je u žestokom startu stradao zglob.

On je i načeo domaćina u Murskoj Soboti u 16. minuti nakon što je predriblao par protivničkih igrača i matirao vratara Viteza, no 20 minuta kasnije za njega je utakmica bila završena jer je u drugom preoštrom stratu slovenskih braniča ostao ležati na travi. U petak bi trebao obaviti detaljne preglede u Splitu, a prve informacije govore kako bi mogao pauzirati i tri tjedna.

Mlada momčad Hajduka je pobjedu potvrdila sredinom drugog poluvremena pogotkom Lendrića.

Dinamo je, pak, u Kemptenu odigrao 1:1 s Olympiakosom. Hrvatski prvak je u vodstvo došao na početku susreta kada je Sammir prošao grčku obranu i dvojici igrača 'prodao sombrero' te uposlio Chagu koji je srušen u šesnaestercu.

Brazilac je i realizirao penal za vodstvo Modrih, dok je u nastavku prvoga dijela Tomo Butina izvrsnim reakcijama spašavao svoja vrata i suigrače.

Dinamo je u nastavku najbolju priliku imao kada je Sammir proigrao Sivonjića, no on nije dobro reagirao te je propustio povećati prednost, a kazna je stigla pred kraj susreta kada je Zaiti izjednačio rezultat.

Susret je obilježio i 20-minutni prekid nakon što je novi dinamovac Arijan Ademi ozlijedio Epsteina. Sumnjalo se na ozljedu kralježnice pa je Nijemac ležao na travnjaku sve do dolaska hitne pomoći.