U Maksimiru olujne tišine i remi, petarda Hajduka!

Niti 10.000 gledatelja nije se skupilo na osam utakmica zadnjeg kola HNL-a. Nad Maksimirom su strujili olujni oblaci i sablasna tišina, a Dinamo je jedva izvukao remi protiv Karlovca.

13.5.2010.
21:23

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 1.000. Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek). Strijelci: 0:1 - Štefančić (3), 1:1 - Kramarić (59).Dinamova proslava naslova doživjela je i organizacijski i rezultatski fijasko. Nakon što je utakmicu klupskih legendi pogledalo jedva stotinjak gledatelja, na glavnom događaju dana, posljednjem susretu HNL-a u ovoj sezoni protiv Karlovca, skupilo se tek 1000 navijača.

Igra Jurčićevih izabranika opet je bacila u očaj i ovu 'šačicu' gledatelja, a domaćine je već u trećoj minuti šokirao Matija Štefančić, iznenadivši nemoćnog Butinu. U nastavku utakmice domaći trener je na teren poslao Dinamovu mladost, a ona mu je donijela remi. Badelj je asistirao Andreju Kramariću, koji je lakoćom matirao Sunaru.

Unatoč blijedoj igri, izostanku pobjede i navijača, nogometaši Dinama su veselo proslavi podizanje pobjedničkog pehara, kojeg je iz ruku glavnog tajnika HNS-a Zorislava Srebrića primio kapetan Robert Kovač. Zanimljivo, 'najluđi' na pobjedničkom postolju bili su Južnoamerikanci – Cufre, Ibanez...

Zagreb. Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Strijelci: 1:0 - Zubak (27), 1:1 - Ibričić (42), 1:2 - Cernat (51), 1:3 - Ibričić (78), 1:4 - Čop (89), 2:4 - Pejić (90), 2:5 - Ibričić (90).Hajduk je u Kranjčevićevoj petardom otpratio Croatiju među drugoligaše. Sesvećani su u prvom dijelu zakomplicirali život kombiniranoj momčadi splitskog kluba (izostali su braća Sharbini, Andrić, Skoko, Maloča, Rubil, vratari Subašić i Tomić) te preko Zubaka poveli 1:0, no već do poluvremena Hajduk se vratio u igru.

U nastavku su Splićani napunili mrežu Croatije, trostruki strijelac je bio Senijad Ibričić, sa 17 golova prvi strijelac Hajduka ove sezone, po jedan pogodak su zabili Cernat i Čop.

Osijek. Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2.500. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 - Vidaković (61), 2:0 - Miličević (80).Na poprištu slavonskog derbija u Osijeku navijači Cibalije su okupirali Gradski vrt, ali nisu dočekali pobjedu kojom je vinkovačka momčad mogla ostvariti povijesni plasman u HNL-u. Goste je načeo Vidaković u 60. minuti, a pobjedu osječke mladosti nad vinkovačkim iskustvom potvrdio je Miličević desetak minuta prije kraja.

Borba za o(p)stanak

Uslijed nesređenog stanja oko sustava natjecanja u budućnosti, svi ostali susreti su praktički odlučivali o ostanku. I što je još zanimljivije, svima onima kojima je trebala pobjeda, do nje su i došli!

Istra je u drugom dijelu materijalizirali bolju igru i slomila otpor Rijeke, Zadar je (ne)običnim pogotkom Ćurjurića, koji je na spavanju uhvatio gostujućeg vratara Marina Skendera, došao do vrijedna tri boda protiv Štimčevog Zagreba.

Inter je odigrao furiozno prvo poluvrijeme i sam finiš utakmice, što mu je bilo dovoljno za trijumf. Lokomotiva je u samo šest minuta drugoga poluvremena dostigla dva gola zaostatka, ali gostujuća obrana nije imala rješenja za trostrukog strijelca Intera Mislava Oršića.

16. Croatia Sesvete30352214

Međimurje je lakoćom svladalo Šibenik, koji je trijumfom u prošlom kolu nad Dinamom već otišao na 'godišnji odmor', pa uvjerljivi poraz nije nikakvo iznenađenje. Zato je iznenađenje pobjeda Varteksa u Koprivnici, i to nakon što je Slaven Belupo dostigao varažinsko vodstvo od 0:2. Igraču odluke je prezime - Škvorc.

Pula. Stadion Uljanik Veruda. Gledatelja: 2.500. Sudac: Mario Strahonja (Zagreb). Strijelci: 1:0 - Anđelković (57), 2:0 - Šehić (70-11m).Zadar. Stadion Stanovi. Gledatelja: 1.500. Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Strijelci: 1:0 - Ćurjurić (19).Zaprešić. Stadion ŠRC-a Zaprešić. Gledatelja: 500. Sudac: Bruno Marić (Daruvar). Strijelci: 1:0 - Oršić (17), 2:0 - Sivonjić (36), 2:1 - Peko (47), 2:2 - Bule (53), 3:2 - Oršić (83), 4:2 - Oršić (90+2).Koprivnica. Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Danijel Trampus (Osijek). Strijelci: 0:1 - Škvorc (13), 0:2 - Sačer (37), 1:2 - Šimek (46-ag), 2:2 - Jakšinić (63), 2:3 - Škvorc (72).Čakovec. Stadion SRC-a Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Strijelci: 1:0 - Valentić (33), 2:0 - Lesjak (34), 3:0 - Vuka (42), 4:0 - Golubović (55-11m)