To nitko nije očekivao: Barça potonula u tri minute!

Dugo je izgledalo da će katalonska momčad s pobjedom napustiti London, a onda je u samo tri minute dobila čak dva gola te upisala prvi poraz ove sezone u Ligi prvaka.

17.2.2011.
0:50

London. Stadion Emirates. Gledatelja: 60.000. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija).

Strijelac: 0:1 - Villa (26), 1:1 - Van Persie (80), 2:1 - Aršavin (83).

Arsenal (4-2-3-1): Szczesny - Eboue, Koscielny, Djourou, Clichy - Song, Wilshere - Walcott, Fabregas, Nasri - Van Persie.

Barcelona (4-3-3): Valdes - Alves, Pique, Abidal, Maxwell - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa.arti-201102160355006U fantastičnom ambijentu na stadionu Emirates nogometaši Arsenal hrabro su ušli u nadigravanje s Barcelonom, ali osim odličnog udarca Van Persieja i još bolje obrane Victora Valdesa u četvrtoj minuti – nisu uspjeli nešto više napraviti.

Katalonska momčad zagospodarila je terenom i svoju dominaciju okrunila u 26. minuti nakon fenomenalne minijature Lionela Messija, vrhunskog dodavanja za Davida Villu te lagane egzekucije španjolskog reprezentativca.

Do kraja prvog dijela Barça je mogla povećati svoju prednost, no prvo je Messi bio sebičan, a u 37. minuti je vratar Arsenala iz neposredne blizine obranio udarac Pedra. I u drugom dijelu je moćna španjolska družina kontrolirala igru i rezultat, a tada je Arsene Wenger sve bacio na napad.

Uveo je Aršavina i Bendtera, dok je Pep Guardiola htio zatvoriti utakmicu ubacivanjem Keite umjesto jedinog pravog napadača Ville. Taj se potez Barceloninom treneru obio o glavu u samoj završnici susreta.

U 80. minuti je Van Persie gotovo iz mrtvog kuta matirao loše postavljenog Valdesa, a samo tri minute kasnije, nakon brze kontre, Aršavin je neobranjivo pogodio gostujuću mrežu za veliki preokret. Ovo je prvi poraz Barçe ove sezone u Ligi prvaka i konačno jedna velika pobjeda za Wengera.

Rim. Stadion Olimpico. Gledatelja: 31.000. Sudac: Olegario Manuel Benquerenca (Portugal).

Strijelci: 1:0 Perrotta (28), 1:1 Jadson (29), 1:2 Costa (36), 1:3 Adriano (41), 2:3 Menez (61).

ROMA: Doni - Cassetti, Burdisso, Mexes, Riise (od 46. Castellini) - Taddei, De Rossi, Perrotta - Menez - Totti, Vučinić (od 68. Borriello).

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Čigrinski, Rakitski, Rat - Hubschman - Douglas Costa (od 66. Eduardo), Jadson (od 85. Teixeira), Willian - Mhitarjan (od 78. Vitsenets), Luiz Adriano.U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Šahtar je u Rimu pobijedio Romu 3:2 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Golove za ukrajinski sastav zabili su Jadson (29), Douglas Costa (36) i Luiz Adriano (41), dok su strijelci za Romu bili Simone Perrotta (28) i Jeremy Menez (61).

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je za Šahtar cijeli susret, dok je Eduardo da Silva u igru ušao u 66. minuti umjesto strijelca Coste.