Starac još jednom spasio Staru damu!

Igrala se 74. minuta, a Juventus je pred svojim navijačima igrao samo 0:0 s Irskim Shamrockom.

6.8.2010.
12:08

Alessandro Del Piero je praktički cijelu nogometnu karijeru proveo u Juventusu, u kojem drži rekord po najvećem broju nastupa, a i najbolji je strijelac kluba svih vremena.

Za Staru damu u 17 godina nazabijao se golova i golova, no vjerojatno će mu posebno u sjećanju ostati ovaj protiv irskog Shamrocka. Del Piero je ušao u drugom poluvremenu i odlučio utakmicu 15-ak minuta prije kraja sjajnim slobodnjakom s 30 metara. Kapa do poda za majstorski potez!

Juventus je u uzvratnom dvoboju bio domaćin u Modeni, budući da je stadion u Torinu bio već od ranije rezerviran za koncert grupe U2. No, Zebrama nije nedostajala podrška s tribina. Talijani su na kraju izborili prolaz s ukupnih 3:0 (2:0, 1:0).