Srebro za štafetu, Todorović peti

U posljednjoj disciplini Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Istanbulu, hrvatska štafeta 4x50m metara slobodno osvojila je srebrnu medalju s rezultatom 1:23.18 što je novi hrvatski rekord.

13.12.2009.
20:12

arti-200912130137006Duje Draganja, Aleksej Puninski, Mario Todorović i Mario Delač popravili su dosadašnji hrvatski rekord za 50 stotinki sekunde. Zlatnu medalju osvojili su Francuzi s rezultatom 1:22.96, dok je bronca pripala Talijanima s rezultatom 1:23.64.

Bila je to peta hrvatska medalja u Istanbulu, nakon što su Draganja i Sanja Jovanović osvojili po zlato i srebro.

U nedjelju je u finalu nastupio i Mario Todorović koji je osvojio peto mjesto u finalu utrke na 50 metara delfin. Todorović je u finalu isplivao rezultat 22.72 što je njegov novi osobni rekord. Hrvatski rekord i dalje drži Aleksej Puninski s rezultatom 22.63.

Puninski je također nastupio u ovoj disciplini, no nije izborio finale. Na koncu je zauzeo 13. mjesto s rezultatom 23.13. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Nijemac Johannes Dietrich (22.07), drugi je bio Francuz Frederick Bousquet (22.17), a treći Rus Evgeni Korotišekin (22.34).