Sjajni Ljubičić u polufinale s novim imidžom

Nekad treći tenisač svijeta odigrao je još jedan sjajan meč te se plasirao u polufinale ATP turnira u Indian Wellsu.

19.3.2010.
2:56

arti-201003170858006Baš kao i u prethodnom susretu s Novakom Đokovićem, Ljubo je sredinom prvog seta izgubio servis, no ovog puta nije uspio nadoknaditi zaostatak.

Međutim, bilo je to sve od Monaca u meču koji je trajao sat i 47 minuta. Odmah na početku drugog seta, Ljubičić je po prvi put oduzeo servis svom protivniku, koji je do kraja meča uzeo svega tri gema. Drugi set završio je 6:2, dok je u trećem naš tenisač deklasirao protivnika sa 6:1.

Bio je to treći međusobni dvoboj Ljubičića i Monaca i druga pobjeda našeg igrača.

U polufinalu će Ljubičić igrati protiv trećeg tenisača svijeta Rafaela Nadala, koji je u dva seta svladao Tomaša Berdycha 6:4, 7:6.