Senzacija u Grazu: Medveščak se vratio u igru!

26.2.2010.
0:27

arti-201002240826006Medveščak je i treću utakmicu protiv vodeće momčadi lige otvorio sjajno, iako je bio oslabljen izostankom suspendiranog braniča Conrada Martina te bez prvog vratara Roberta Kristana, koji je kažnjen od strane kluba zbog opijanja u utorak navečer.

Na golu je bio drugi vratar Gašper Krošelj. Medveščak je poveo 2:0, no u nastavku utakmice je popustio i domaćin je uspio izjednačiti. Srećom, ovoga puta se nije ponovio scenarij iz prve dvije utakmice u kojima su Medvjedi također poveli, ali na kraju izgubili. Ovaj put su stigli do važne pobjede i to golom Kennetha MaCaulayja u 76. minuti susreta.

Nakon prve trećine u kojoj nije bilo golova, Medvjedi su golovima Mikea Ouellettea (20:44, 24:10) došli do vodstva 2:0. Graz je u 28. minuti smanjio, a strijelac je bio Markus Peintner, dok je dvije minute prije kraja utakmice Warren Norris izjednačio rezultat i odveo utakmicu u produžetke. U doigravanju nema kaznenih udaraca, već se igraju trećine do 'zlatnog gola' kojeg je zabio MaCaulay.

Četvrta utakmica na rasporedu je 28. veljače u Domu sportova.

KAC Klagenfurt je u Salzburgu pobijedio Red Bull 3:2 i poveo 2:1 u pobjedama, dok je do druge pobjede došla Vienna koja je u Beču pobijedila Albu Volan 5:1.

Black Wingsi su u Linzu svladali VSV Villach 5:2 (0:2, 4:0, 1:0) i nakon tri utakmice vode 2:1.

REZULTATI:

Graz 99ers - MEDVEŠČAK 2:3 (2:1 za Graz) Red Bull Salzburg - KAC Klagenfurt 2:3 (2:1 za KAC) Vienna Capitals - Alba Volan 5:1 (2:1 za Viennu) BW Linz - VSV Villach 5:2 (0:2, 4:0, 1:0) (2:1 za Linz)