Senzacija: Ljubo 'razbio' četvrtog igrača svijeta!

Ivan Ljubičić odigrao je jedan od najboljih mečeva posljednjih mjeseci.

8.10.2010.
17:49

Iako posljednjih mjeseci nije briljirao, te je na tri turnira u nizu ispadao u prvom kolu Ivan Ljubičić opet igra odličan tenis. Pokazao je to na ATP turniru Pekingu gdje je najprije svladao sedmog nositelja Rusa Mihaila Južnog, zatim Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, da bi u četvrtfinalu pomeo Britanca Andyja Murraya.

Ljubičić je posve dominirao u svega 66 minuta dvoboja protiv četvrtog tenisača svijeta i drugog nositelja turnira, koji nije imao odgovor na sjajnu igru hrvatskog tenisača. Ljubo je u meču imao 12 aseva, a nakon svog prvog servisa uzeo je 89 posto poena.

Britancu nije dao niti jednu loptu za break, dok je Murray svoj servis gubio triput. Bio je ovo šesti međusobni dvoboj Ivana i Andyja, a rezultat je sada izjednačen na 3-3. Posljednji poraz, a da nije uzeo barem set, Murray je doživio još u lipnju kada je sa 3:0 u setovima izgubio od Nadala u polufinalu Wimbledona. Treba napomenuti i kako hrvatski tenisač nije izgubio niti jedan set u dosadašnjem dijelu turnira.

Ljubičić protiv Ferrera, 11. tenisača svijeta, imao negativan omjer 1-5. Dobio ga je samo prvi dvoboj i to 2003. godine u Rimu, a potom je izgubio pet mečeva zaredom.