Razljućeni Ljubičić pomeo Mathieua

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u drugo kolo jakog ATP turnira u Rimu, pobijedivši danas nakon 2 sata i 38 minuta igre Francuza Paul-Henrija Mathieua sa 7:5, 6:7 (1), 6:0.

27.4.2010.
8:47

Kod 4:4 u prvom setu Ljubičić je izgubio servis i Mathieu je servirao za set. No, hrvatski igrač se uspio vratiti i sa tri gema u nizu dobio je prvi set.

Mathieu je ponovno prvi došao do prednosti breaka i u drugom setu, kod rezultata 1:1, ali odmah je izgubio tu prednost. Nakon toga obojica su čvrsto držali svoje servise pa je odluka pala u tie-breaku, gdje je bio koncentriraniji francuski igrač.

Gubitak seta u tie-breaku kao da je razljutio Ljubičića, pa je u trećem sa dva uzastopna breaka poveo 4:0 i mirno je priveo meč kraju.

Ljubo u sljedećem kolu ide na boljeg iz dvoboja između Španjolca Nicolasa Almagra i Poljaka Lukasza Kubota.