Pogledajte tko to prijeti Dinamu i Hajduku

Svi suparnici hrvatskih klubova u Europskoj ligi bili su u akciji ovaj vikend. Zenit je bio uvjerljiv u derbiju ruskog prvenstva, Villarreal je izgubio na startu Primere, baš kao i AEK u 1.

30.8.2010.
11:41

Dva suparnika zagrebačkog kluba bila su na terenu u nedjelju – PAOK i Villarreal. Solunski sastav je na svom terenu teškom mukom pobijedio Panserraikos 3:2, a gosti su poveli golom Beljića u 19. minuti.

PAOK je okrenuo rezultat golovima Vieirinha (45) i Cirilla (47), no u 55. minuti je Beljić postigao i drugi pogodak. Tri boda solunskom sastavu osigurao je Papazoglou u 70. minuti.

Villarreal je porazom je otvorio španjolsko prvenstvo. Žuta podmornica je na gostovanju u San Sebastianu izgubila od Real Sociedada 0:1. Bila je to prva prvoligaška pobjeda Sociedada nakon tri godine izbivanja iz elitnog društva.

Pogodak odluke zabio je Xabi Prieto u 57. minuti. Villarreal je bio daleko bolji sastav, imao je čak 63 posto posjeda lopte, uputio je 23 udarca prema vratima Claudia Brava, ali niti jedna lopta nije završila u golu.

Što se tiče Hajdukovih suparnika u Europskoj ligi, vrlo uvjerljivu predstavu je pružio Zenit iz St. Petersburga, koji je na gostovanju u Moskvi bio uvjerljiv protiv Lokomotiva. Gosti su poveli u 19. minuti nakon brze akcije Lazovića i strijelca Dannyja.

Nakon pola sata igre domaćinima je isključen Dmitrij Torbinski i suigrači Ivice Križanca su to iskoristili za još dva gola, a strijelci su bili Aleksandar Buharov (70) i Roman Širokov (88).

Za razliku od PAOK-a, AEK nije bio uspješan na startu grčkog prvenstva. Atneska momčad je na gostovanju kod Kerkyre izgubila 1:2. Strijelci za domaćine bili su Tsigas (16) i Epstein (54), dok je za Atenjane zabio Djebbour (64).