Pogledajte najveći podvig na SP-u!

Ako je pobjeda Švicarske nad europskim prvacima Španjolcima bila supersenzacija, onda je remi Novog Zelanda protiv svjetskih prvaka nogometno čudo.

20.6.2010.
19:58

Nelspruit. Stadion Mbombela. Sudac: Carlos Batres (Guatemala). Strijelci: 0:1 - Smeltz (7), 1:1 - Iaquinta (29-11m).

ITALIJA: Marchetti - Zambrotta, Chiellini, Cannavaro, Criscito - Pepe, De Rossi, Montolivo, Marchisio - Gilardino, Iaquinta.

NOVI ZELAND: Paston - Reid, Nelsen, Vicelich, Smith - Fallon, Bertos, Elliott, Lochhead, Killen - Smeltz. Nakon što su u 1. kolu SP-a odigrali razočaravajući remi s Paragvajem, svjetski prvaci Talijani su u svojoj drugoj utakmici ponovno bacili u očaj svoje navijače odigravši 1:1 s autsajderom Novim Zelandom.

arti-201006200151006Momčad koja je tek drugi put izborila nastup na SP-u šokirala je Talijane već u sedmoj minuti. Dugačka lopta iz slobodnog udarca pala je u srce talijanskog šesnaesterca, loše je reagirao Fabio Cannavaro, što je iskoristio Smeltz te pospremio loptu u mrežu za šokantno vodstvo Kiwija.

Svjetski prvak je uspio izjednačiti iz penala u 28. minuti. Smith je povlačio De Rossija u svom kaznenom prostoru, a sudac Batres je, možda malo prestrogo, odmah pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Vincenzo Iaquinta.

Azzurri su opasno zaprijetili u nastavku preko Montoliva, koji je u 70. odapeo bombu no vratar Paston je vrhunski obranio, da bi sedam minuta kasnije Camoranesi pucao pokraj gola.

Na kraju utakmice, u 83. minuti, Novi Zeland je imao najbolju priliku kada je Chris Wood okrenuo Cannavara i pucao, no lopta je prošla tik uz vratnicu.

Dvije minute prije kraja je Camoranesi ponovno pokušao iz daljine, no 33-godišnji vratar iz Wellingtona je opet bio na mjestu.

Nakon ovoga remija u skupini F je vodeći Paragvaj s četiri boda, Italija i Novi Zeland imaju po dva, dok je Slovačka posljednja s jednim bodom.