Pogledajte kako je Ronaldo razočarao Portugal!

Nizozemska nogometna reprezentacija na sjajan je način odradila posljednju provjeru uoči Europskog prvenstva. Isto se ne može reći i za Portugal.

3.6.2012.
10:08

Već do poluvremena Tulipani su imali vodstvo 4:0 dvama golovima Robina van Persieja, te jednim Ibrahima Afellaya i Wesleyja Sneijdera. U nastavku se Afellay upisao u strijelce drugi put, a točku na i postavio je napadač Feyenoorda Ron Vlaar na asistenciju Barceloninog krilnog igrača.

Portugalci predvođeni Cristianom Ronaldom nisu mogli imati neuvjerljiviju uvertiru u Euro na kojem će zaigrati u "skupini smrti" zajedno sa Nizozemskom, Njemačkom i Danskom. Nakon što su prije tjedan dana odigrali tek 0:0 protiv Makedonije, sada su izabranici Paula Benta poraženi kod kuće od Turske.

szólj hozzá: Holland v Nor. Ireland 6:0 GOALS

Bio je Portugal dominantna momčad, kako u posjedu lopte (58%), tako i udarcima prema golu (27-5), ali Turci su koristili svoje prilike. Dvama golovima napadača Toulousea Umuta Buluta vodila je Turska 2:0 nakon 52 minute igre. U 57. minuti smanjio je Nani na asistenciju Ronalda, a u 64. minuti dosuđen je jedanaesterac za Portugal nakon prekršaja Emrea Belozoglua nad Miguelom Lopesom. Izvođač je bio Ronaldo, ali je udarac s bijele točke Realove zvijezde u donji desni kut pročitao i obranio Volkan Demirel.

szólj hozzá: Portugal vs Turkey 1:3 HIGHLIGHTS

U samoj završnici susreta u 88. minuti postignut je i četvrti gol i to nakon zbrke u portugalskoj obrani. Ricardo Costa je pri šeprtljavom pokušaju izbijanja lopte napucao suigrača Pepea neposredo pred gol-crtom, pa se defenzivcu Reala pripisuje autogol.