Pogledajte kako je Jose Mourinho slomio Chelsea!

Portugalski stručnjak je uoči utakmice rekao da nikad ne gubi na Stamford Bridgeu. To je potvrdio i u uzvratu osmine finala u kojem je njegov Inter porazio Chelsea.

17.3.2010.
0:39

London. Stadion Stamford Bridge. Gledatelja: 40.000. Sudac: Wolfgang Stark (Austrija). Strijelac: 0:1 - Samuel Eto'o (78).

CHELSEA: Turnbull, Ivanović, Alex, Terry, Žirkov, Mikel, Lampard, Ballack, Malouda, Anelka, Drogba.

INTER: Cesar, Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti, Cambiasso, Sneijder, Motta, Milito, Pandev, Eto'o. Prvi susret Intera i Chelseaja završio je 2:1 pobjedom talijanske momčadi, a u uzvratnom dvoboju Jose Mourinho je na travnjak poslao čak tri napadača, naglasivši kako on ne gubi utakmice na Stamford Bridgeu.

Portugalac je tako dao do znanja Englezima kako se na Otok nije došao braniti. Upravo je tako susret i počeo - pritiskom Intera.

Prvih dvadesetak minuta bez većih prilika na obje strane, no s naglaskom na inicijativu gostiju koji su zaprijetili dalekometnim pokušajima Maicona i Sneijdera. Kod domaćina jedini se istaknuo Drogba, ali napadač Obale Bjelokosti nije mogao sam protiv čvrste talijanske obrane.

Bluesi su se trgnuli tek u posljednjih pet, šest minuta prvog dijela, a odlične prilike zapucali su Malouda i Anelka. Na isteku prvih 45 minuta goste je izvukao Walter Samuel koji je odličnom intervencijom spasio svoja vrata.

Domaćini su krenuli žešće i odlučniji u drugi dio, no pravu priliku i dalje nisu uspjeli stvoriti.

Inter je mogao do vodstva u 59. minuti kada je Pandev pobjegao obrani Chelseaja, a njegov udarac sa desetak metara u posljednji trenutak blokirao je Žirkov. Nakon kornera u dobroj poziciji našao se i Milito, ali je njegov udarac lakoćom zaustavio vrlo dobri Turnbull.

Ponovno je Argentinac bio u odličnoj prigodi samo pet minuta kasnije, no ovog puta neometan je poslao loptu pored gola.

I kada su Englezi opet počeli stiskati, jednu dugu loptu na polovici domaćina primio je Samuel Eto'o i majstorski pogodio za 0:1 i kraj priče na Stamford Bridgeu. Igrala se 78. minuta, a Kamerunca je sjajno proigrao Sneijder.

Do kraja dvoboja Bluesi nisu uspjeli doći ni blizu gola gostiju i Inter je s ukupnih 3:1 izborio plasman u četvrtfinale.

Vratar Palop 'izbacio' Sevillu

Sevilla. Stadion Ramón Sánchez-Pizjuán. Gledatelja: 48.000. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska). Strijelci: 0:1 - Necid (39), 1:1 - Perotti (41), 1:2 - Honda (55).

SEVILLA: Palop; Stankevičius, Fazio, Dragutinović, Navarro (Adriano, 74); Navas, Zokora, Renato (Negredo, 71), Perotti, Capel (Kanoute, 46); Luis Fabiano

CSKA: Akinfejev; V. Berezucki, Ignaševič, A. Berezucki, Ščenikov; Šemberas, Aldonin, Honda (Rahimić, 82), M. Gonzalez (Mamajev, 88), Krasić (Odiah, 72); Necid.Nogometaši CSKA-a iz Moskve plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka zahvaljujući 2:1 pobjedi na gostovanju protiv Seville. Slavlje na stadionu Sanchez Pizjuan u uzvratnom susretu osmine finala Rusima je, uz neodlučenih 1:1 iz prve utakmice u Moskvi, donijelo ukupnu pobjedu od 3:2.

Iako su domaćini u 17. minuti imali sjajnu priliku za vodstvo preko Brazilca Luisa Fabiana, gosti su poveli preko Čeha Tomaša Necida u 39. minuti, koji se prethodno sjajno oslobodio srpskog braniča Dragutinovića.

Samo dvije minute kasnije domaćini su izjednačili preko Diega Perottija, čime su izjednačili rezultatsko stanje iz prvog dvoboja. Pobjedu i prolazak svojoj momčadi osigurao je Keisuke Honda u 55. minuti iz slobodnog udarca, i to zahvaljujući velikoj pogreški vratara domaćih Andersa Palopa.