Pogledajte glupost zbog koje Englezi čupaju kosu

U prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige Atletico Madrid je na domaćem terenu pobijedio Liverpool 1:0, a pobjednički gol zabio je Diego Forlan u 9. minuti.

23.4.2010.
1:50

Sudac: Laurent Duhamel (Francuska). Strijelac: 1:0 - Diego Forlan (9). ATLETICO MADRID: David de Gea, Tomas Ujfalusi, Luis Perea, Alvaro Dominguez, Antonio Lopez, Paulo Assuncao, Simao Sabrosa (Juan Valera, 77), Raul Garcia, Jose Antonio Reyes (Camacho, 90), Jose Manuel Jurado, Diego Forlan (Eduardo Salvio, 84). LIVERPOOL: Pepe Reina, Glen Johnson, Jamie Carragher, Sotiris Kyrgiakos, Daniel Agger, Dirk Kuyt, Lucas, Javier Mascherano, Yossi Benayoun (Nabil El Zhar, 83), Steven Gerrard, David Ngog (Ryan Babel, 64). Atletico je pred svojim navijačima došao do vrijedne pobjede nad Liverpoolom, a jedini pogodak na utakmici postigao je Diego Forlan u 9. minuti.

No, pomalo je smiješno kako je Urugvajac svladao Reinu. Najprije je promašio udarac glavom zakucavši loptu u pod, da bi potom traljavo opalio po golu. 'Bubamara' je usput zakačila vratara Redsa, a gosti su čak i škaricama pokušali otkloniti opasnost - no nisu uspjeli.

Sudac: Claus Bo Larsen (Danska). HSV: Frank Rost, Guy Demel (Tomas Rincon 82), Jerome Boateng, Joris Mathijsen, Dennis Aogo, Jonathan Pitroipa, David Jarolim, Ze Roberto, Piotr Trochowski, Jose Paolo Guerrero (Mladen Petrić, 72), Ruud van Nistelrooy. FULHAM: Mark Schwarzer, Chris Baird, Aaron Hughes, rede Hangeland, Paul Konchesky, Damien Duff, Dickson Etuhu, Danny Murphy, Simon Davies, Bobby Zamora (Clinton Dempsey, 52), Zoltan Gera. U drugom polufinalnom dvoboju nije bilo pogodaka, tako da će HSV i Fulham potpuno poravnati na uzvrat u Englesku. Mladen Petrić dobio je posljednjih dvadesetak minuta u redovima domaćina, no nije uspio svladati vratara gostiju u dvije prilike koje je imao.