Petrić zabio eurogol s 30 metara!

U uzvratnom dvoboju polufinala Europske lige Fulham je u šest minuta preokrenuo vodstvo HSV-a i zasluženo izborio finale. Šteta za Mladen Petrića koji je bombom u 22.

29.4.2010.
23:47

Igrala se 22. minuta, a gosti su dobili slobodni udarac na 30 metara od Fulhamovog gola. Slobodnjak je izveo Mladen Petrić i bombom probušio vratara Marka Schwarzera. Definitvino jedan od najljepših golova iz prekida ove sezone.

Budući da je u prvom susretu bilo 0:0, Englezima je trebala bilo kakva pobjeda kako bi izborili finale. Nakon prvih 45 minuta bilo je 0:1, ali Fulham je u razmaku od samo šest minuta preokrenuo rezultat.

Najprije je Davies poravnao u 70. minuti, da bi Gera u 76. postavio konačnih 2:1. Mogli su Nijemci do 2:2 u sudačkoj nadoknadi, no Ruud van Nistelrooy nije dobro tukao sa samo deset metara.

U drugom susretu polufinala, Liverpool je nakon 90 minuta izborio vodstvo od 1:0, no budući da je Atletico u prvom dvoboju slavio istim rezultatom - igrali su se produžeci. Strijelac jedinog pogotka u regularnom dijelu utakmice bio je Aquilani u 44. minuti.

Redsi su povisili na 2:0 nakon samo pet minuta produžetka, pogodak je postigao Benayoun. No, u 103. minuti Diego Forlan zabio je za 2:1 i zahvaljujući golu u gostima odveo Atletico Madrid u finale.

Finalni susret igrat će se u srijedu, 12. svibnja na stadionu u Hamburgu.