Pingvini peti put zaredom srušili Montreal

Aktualni NHL prvaci hokejaši Pittsburgh Penguinsa ostvarili su petu uzastopnu pobjedu protiv najtrofejnije momčadi lige Montreal Canadiensa svladavši ih na njihovom ledu sa 3:2.

11.12.2009.
14:53

Pittsburgh je poveo u prvoj trećini pogotkom ruskog veterana Sergeja Gončara (6:38). U drugom dijelu domaći su uspjeli preokrenuti preko Matta D'Agostinija (30:48) i Romana Hamrlika (33:38), ali na odmor uoči posljednjih 20 minuta otišlo se s rezultatom 2:2 zahvaljujući pogotku Matta Cookea (37:45).

Pobjednički pogodak za goste postigao je Pascal Dupuis (53:21) koji je uspio iznenaditi sjajnog vratara Canadiensa Careya Pricea, čijih 38 obrana nije bilo dovoljno da spasi svoju momčad poraza. Manje od minutu potom Scott Gomez svladao je vratara Pensa Fleuryja, ali suci su taj pogodak poništili.

Rezultati:

Boston - Toronto 5:2 Philadelphia - Ottawa 0:2 Montreal - Pittsburgh 2:3 Nashville - Columbus 4:3 P Vancouver - Atlanta 4:2 Los Angeles - Phoenix 3:2 P