Opet sramota: Trećeligaš ponizio Hajduka!

Oko tisuću navijača u Biogradu očekivalo je predstavljanje novog, moćnog Hajduka protiv domaćina Primorca, a vidjeli su tešku borbu dvije ravnopravne momčadi.

18.2.2010.
20:02

arti-201002140146006Druga utakmica Stanka Poklepovića na klupi Hajduka donijela je nove brige prekaljenom treneru. Špaco je već od prvog treninga najavio da će profilirati prvu momčad i da će priliku dobivati samo najbolji i najspremniji, pa je u prijateljskoj utakmici protiv trećeligaša Primorca istrčala zaista najjača postava:

Subašić - Rubil, Maloča, J. Buljat, Strinić - Skoko, Andrić - Tomasov, Ibričić, Anas Sharbini (75. Oremuš) - Ahmad Sharbini (75. Vukušić).

Igralo se u Biogradu pred oko 1.000 gledatelja, očekivala se rapsodija u bijelom, a na kraju - razočaranje za Splićane. Hajduk je protiv Primorca odigrao 3:3, nakon što je triput vodio pa triput gubio prednost. Hajdukovci su došli u vodstvo u 20. minuti golom Ahmada Sharbinija, ali do poluvremena je izjednačio Zoričić. Domaći su imali nekoliko dobrih prilika i igrali su sasvim ravnopravno s divom iz Splita.

arti-201002140226006Kada je u 62. minuti Mišlov skrivio autogol, činilo se da će to Primorac gurnuti u konačni poraz, ali dogodilo se suprotno. Trećeligaši su preko Kulačića iz jedanaesterca ponovno izjednačili. Hajduk u 82. minuti pogotkom Ibričića dolazi do novog vodstva, ali samo tri minute poslije propusna obrana gostiju prima novi gol za konačnih 3:3.

arti-201002170579006Podsjetimo, nakon dobro odrađenih španjolskih priprema, Hajduk je u posljednje dvije utakmice zabilježio dva remija protiv slabijih momčadi. Prvo je na 99. rođendan kluba prošle subote usred Poljuda odigrao bez golova sa sarajevskim Željezničarom, a zabrinjavajuće loša igra ponovila se u Biogradu.