Nogomet je opasan po život!

Na čak dvije utakmice u Južnoj Americi gledatelji su svjedočili dramatičnim scenama.

18.2.2010.
10:33

Dvoboj čileanskog prvenstva između Universidad de Chilea i Santiago Wanderersa ponudio je pravu rezultatsku ali i životnu dramu. Utakmica je završila 3:3 nakon što su nogometaši Universidada samo 19 minuta prije kraja imao sigurno vodstvo 3:1.

Briljantan volej Moisesa Villarroela u 83. minuti, kojim su domaći Wanderersi došli do jednog boda, ipak je ostao u sjeni događaja iz 17. minute dvoboja kada je u sudaru s vlastitim golmanom teško nastradao branič Santiaga Agustin Parra.

Vratar David Reyes se zaletio na ubačenu loptu i s obje ruke je boksao izvan šesnaesterca, no tom se prigodom puno snagom zabio u svog braniča, koji je bez svijesti pao na travnjak. Igrači obje momčadi odmah su se okupili oko Parre i panično dozivali pomoć vidjevši da je ozbiljno ozlijeđen.

Nesretni stoper je pao i u stanje šoka, počeo se nekontrolirao tresti, i to nekoliko puta, a nakon ukazane pomoć na samom terenu, bolničkim vozilo je prebačen u obližnju bolnicu.

Slične scene vidjeli su i gledatelji u Brazilu na niželigaškom meču između Saada i Comercial MS-a. Napadač Tainha je u jednoj akciji pokušao na drugoj stativi vratiti loptu u igru, ali tada je na njega naletio branič Saada i došlo je do žestokog sudara glavama.

Tainha je pao na zemlju i tada je počela njegova drama. Izgubio je svijest, dobio je napadaj, mogao se i ugušiti, ali pravodobno intervencijom liječničkog tima uskoro je opet bio na nogama. Ali ne zadugo. Kada je htio vratiti u teren, opet je kao pokošen pao na travu i doživio drugi napadaj.

Prema izvještaju lokalnih medija, napadač Comercial MS-a je stabilno i opravlja se od posljedica teškog sudara glavama.