Nevjerojatna pošast koja se zove Messi!

Argentinac ovoga puta nije zabio vrhunsku golčinu ili predriblao nekoliko suparničkih igrača, ali je lucidnim potezima ubio obranu Getafea i zaslužan je za sva tri gola Barçe.

8.11.2010.
11:52

Barcelona je na krilima Lionela Messija u gostima svladala Getafe s 3:1, a domaćine je u 23. minuti prvi načeo upravo omaleni Argentinac.

Nešto kasnije je najbolji nogometaš današnjice sjajno proigrao Davida Villu za povećanje prednosti Barçe, da bi u 65. minuti Messi prisilio domaćeg golmana na pogrešku koju je Pedro pretvorio u 3:0.

Čast Getafea spasio je Manu del Mora pogotkom iz jedanaesterca u 70. minuti. Kod domaćina je isključenje zaradio Derek Boateng (80), a dok je u redovima Barcelone nešto ranije crveni karton dobio branič Gerard Pique (69).

U posljednjoj utakmici 10. kola nogometaši Real Madrida pobijedili su u gradskom derbiju Atletico s 2:0 i vratili se na vrh ljestvice Primere.

Real je slomio protivnika već početkom prvog poluvremena zgodicima Ricarda Carvalha (13) i Mesuta Özila (19), ali je u drugom dijelu Atletico, koji u ovom stoljeću još nije pobijedio Real, bio puno bolja momčad propustivši niz prilika.