Morales uspio isprovocirati Kovača i Butinu

Hrvatski prvak je u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici na pripremama u Turskoj odigrao 1:1 s Lechom iz Poznana.

12.2.2010.
19:19

Belek. Igralište hotela Rixos. Gledatelja 20. Sudac: Kahriman (Antalya). Strijelci: 0:1 - Lewandowski (17), 1:1 - Tanevski (71-autogol)

Dinamo: Butina - Vrsaljko (od 78. Etto), Kovač (od 46. Barbarić), Cufre, Ibanez - (od 86. Calello) - Sammir, Vrdoljak, Badelj (od 63. Tomić), Morales - Dodo (od 57. Kramarić), Mandžukić

Lech: Burić - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Đurđević - Peszko, Injac, Banrowski, Štilić - Lewandowski, Kryviets (još u igrali; Ganzarzcik, Zapotoka, Nikolajczak, TanevskiBilo je to najlošija utakmica Jurčićevih igrača na turskoj turneji koji su se na kraju sretno spasili od poraza.

arti-201002100608006Poljaci su poveli golom Roberta Lewandovskog u 23. minuti, a Mandžukiću su suci neopravdano poništili gol zbog nepostojećeg zaleđa pa su Modri gubili sve do 72. minute.

Tada je Luis Ibanez bombom zatresao prečku, a lopta se odbila od glave Makedonca Zlatka Tanevskog i ipak završila u mreži.

arti-201002120208006Tijekom prvog poluvremena, u kojem se Dinamo branio od pritiska Poljaka, Morales je anemičnom igrom uspio razljutiti Roberta Kovača i Tomu Butinu, a Sportske novosti javljaju da je golman Modrih u jednom trenutku, nakon što je Čileanac olako izgubio loptu, povikao Jurčiću: "Mijenjaj ga".