Montreal se vratio u igru

Montreal Canadiens nadoknadili su gubitak glavnog braniča Andreija Markova i pobijedili Pittsburgh Penguinse u drugoj utakmici doigravanja 3:1, te se izjednačili s njima po broju pobjeda.

3.5.2010.
14:22

Nakon loše igre i poraza 6:3 iz prve utakmice, vratar Montreala Jaroslav Halak vratio se dobroj formi s 38 obrana. Iako je Pittsburgh igrao bez Jordana Staala, koji je ozlijedio stopalo, domaća je ekipa došla do vodstva rano zahvaljujući golu Matta Cookea u 4. minuti prve trećine.

Brian Gionta izjednačio je rezultat za Canadiense 4 minute prije kraja prvog odmora, ali onda je na scenu stupio Michael Cammalleri. Camalleri je u sljedeće dvije trećine zabio po gol i tako sam riješio utakmicu. Canadiensi čekaju Penguinse na svom terenu u trećoj utakmici u utorak.

U Zapadnoj konferenciji Joe Thornton zabio je svoj prvi gol u doigravanju Stanley Cupa za pobjedu San Jose Sharksa od 4:3 nad Detroit Red Wingsima.

Sharksi sada vode 2:0 u seriji. Momčad iz San Josea gubila je 3:2 u zadnjoj trećini prije nego je Joe Pavelski izjednačio svojim drugim pogotkom na utakmici. Susret je riješio Thornton i donio Sharksima značajnu prednost.