Mladost uzvratila Jugu, odluka u petoj utakmici!

U četvrtom susretu finala doigravanja vaterpolskog prvenstva Mladost je na plivalištu uz Savu pobijedila Jug CO sa 14:12 (3:3, 7:3, 0:4, 4:2) i u seriji na tri pobjede izjednačila na 2-2.

16.6.2010.
21:46

Nakon izjednačene uvodne četvrtine (3:3), Mladost je koncem druge dionice stigla do velikih pet golova viška (10:5).

Gosti iz Dubrovnika u tim su trenucima bili posve izgubljeni i činilo se kako će doživjeti težak poraz. Ipak, Jug se serijom 5:0 vratio u život i u posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 10:10.

U završnoj dionici Mladost je bila nešto bolja i stigla je do pobjede. Odlučujuća, peta utakmica na rasporedu je u subotu u Dubrovniku.

Najefikasniji igrač u redovima Mladosti bio je Igor Hinić sa četiri gola, a među strijelce su se upisali i Letica (3), Živković (2), te Karač, Milaković, Petković, Muslim i Lončar.

U suparničkim redovima golove su zabili Sandro Sukno (4/1), Dobud (3), Bušlje (2), te Marković, Bošković i Obradović.

U petom susretu Mladost će loviti 11 naslov prvaka Hrvatske, dok će Jug CO pokušati obraniti prvo mjesto iz 2009. godine, te osvojiti ukupno osmu titulu.