Mladi Srbin odigrao vrhunski za Dinamo!

Ne, nije riječ o mogućem pojačanju, iako je Zdravko Mamić nedavno izjavio da bi s 'tri srpska igrača igrao Ligu prvaka'.

3.12.2010.
1:49

Vila-real. Stadion El Madrigal. Sudac: Manuel Gräfe (Njemačka). Strijelci: 1:0 - Rossi (24-11m), 2:0 - Ruben (62), 3:0 - Rossi (80). VILLARREAL (4-4-2): D. Lopez - Catala, Musacchio, Marchena, A. Lopez - Cazorla, Bruno Soriano, Borja Valero, Cani - Rossi, Ruben. DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Cufre, Tonel, Bišćan, Vrsaljko - Ademi, Calello - Ibanez, Sammir, Badelj, Beqiraj.Vahid Halilhodžić je biranim riječima govorio o trećoj momčadi španjolskog prvenstva, a njegovi igrači su se na svojoj koži uvjerili u kvalitetu Villarreala, pogotovo u drugom dijelu kada je domaći 'sitni vez' izbezumio Dinamovu obranu.

arti-201011300133006Goste je od rezultatskog debakla spasio Ivan Kelava, koji je ovim obranama sigurno dao razmišljati i izborniku Slavenu Biliću, te najavio svoju kandidaturu za ulazak u hrvatsku reprezentaciju.

Hrvatski je prvak neočekivano dobro otvorio dvoboj na El Madrigalu, a prvu bitku Zagrepčani su dobili na tribinama gdje su Dinamovi navijači u potpunosti nadglasali domaće pristaše. Na krilima ovakve podrške redale su se prilike pred vratarom Lopezom.

U 14. minuti Portugalac Tonel je nakon 'karambola' pogodio vratnicu, a nevjerojatan promašaj imao je Fatos Beqiraj samo minutu kasnije kada je sa samo metar udaljenosti uspio promašiti praznu mrežu. I nakon toga Dinamo je stigla kazna za promašaje.

U 23. minuti Kelava se nije mogao zaustaviti i nogama je zakačio Rubena, te skrivio jednaesterca kojeg je Giuseppe Rossi pretvorio u vodstvo Villarreala. Pogodak je presjekao gosti iz Zagreba koji se do kraja prvoga dijela više nisu mogli sastati s prilikom.

Od težeg stradavanja Modre je spasio vratar mlade hrvatske repreznetacije, koji je seriju sjajnih obrana nastavio odmah u 46. minuti kada je skinuo zicer Rossiju, potom velike prilike Rubenu i Valeri, a u 58. minuti pomogla mu je i vratnica nakon udarca Canija.

U 62. minuti je bio nemoćan nakon sjajne akcije domaćih igrača kojom su izbacili cijelu obranu Dinama, a poentirao je Marco Ruben. Serija Kelavinih obrana se nastavila do 80. minute kada je pogriješio Bišćan, a Rossi ispod Dinamova vratar nekako ugurao loptu u mrežu.

Mogao je Dinamo i teže stradati da je u 87. minuti Marcos Senna realizirao najstrožu kaznu, no junačina Kelava skinuo je i njegov udarac. Prethodno je Bišćan rukom spriječio da udarac Montera završi u gostujućoj mreži i za to je dobio crveni karton.

Tako će hrvatski prvak u utakmici sezone za dva tjedna biti bez kapetana, ali će imati veliku priliku da bilo kakvom pobjedom nad PAOK-om skine prokletstvo i nakon više od 40 godina konačno dočeka proljeće u Europi.

Zagrebačkom sastavu to je omogućio 20-godišnji srpski reprezentativac Stefan Šćepović, koji je u 89. minuti utakmice u Solunu zabio izjednačujući pogodak za Club Brugge i time uzeo dva velika boda PAOK-u, te Dinamu ponudio priliku kakvu ne smije propustiti.

1. Villarreal 5 3 0 2 6:4 9 2. PAOK 5 2 2 1 4:3 8 3. Dinamo 5 2 1 2 4:4 7 4. Club Brugge 5 0 3 1 2:4 3