Martić okrenula Baltachu, Šprem na Clijsters!

Obje hrvatske predstavnice u Wimbledonu prošle su 1. kolo.

21.6.2010.
18:12

Petra Martić plasirala se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 2:6, 7:5, 6:3 pobjedi protiv domaće igračice Elene Baltache nakon dva sata i devet minuta.

Najbolja hrvatska tenisačica je u svom prvom nastupu u All England Clubu stigla do svoje prve pobjede, i to nakon što se izvukla s ruba poraza.

Britanka ukrajinskog porijekla dobila je prvi set, te je u drugom kod 5:4 servirala za meč i triput je stigla do dva poena od pobjede. No, Martić je u tom ključnom trenutku napravila break, a potom osvojila i osam od posljednjih 11 gemova.

U 2. kolu tenisačica iz Duća će igrati protiv Francuskinje Marion Bartoli.

Karolina Šprem je u 1. kolu upisala pobjedu nakon sat i pol igre svladavši Amerikanku Bethanie Mattek-Sands sa 6:3, 6:4.

Varaždinka je u prvom setu sigurno držala svoj servis, te je dv putaoduzimala početni udarac suparnici i za 34 minute riješila tu dionicu u svoju korist sa 6:3.

U drugom setu hrvatska tenisačica dva puta imala break zaostatka, ali se oba puta odmah vraćala u igru, da bi kod vodstva 5:4 još jednom oduzela servis Amerikanki i time riješila susret.

U 2. kolu Karolina Šprem će igrati protiv osme nositeljice, Belgijanke Kim Clijsters.