Marin Čilić obranio naslov u Zagrebu!

Hrvatski tenisač u finalu izgubio prvi set na cijelom turniru, ali je nakon dva sata i 38 minuta obranio naslov u Zagrebu svladavši 65. igrača svijeta Nijemca Michaela Berrera sa 6:4, 6:7 (5), 6:3.

7.2.2010.
22:17

Marinu Čiliću je to peti osvojeni turnir u karijeri, a drugi ove sezone nakon indijskog Chennaija. Posao u finalu PBZ Zagreb Indoorsa nije mu bio nimalo lagan, pogotovo što se ljevoruki Michael Berrer pokazao tvrdim orahom.

Uostalom, njemački tenisač je jedini od svih suparnika na ovogodišnjem zagrebačkom ATP turniru uzeo set prvom hrvatskom reketu. Nakon što je Čilić osvojio uvodni set s jednim breakom, u drugom su oba izdržala do tie-breaku u kojem je Berrer otišao do 5:2 i potom sigurno zadržao prednost za 1-1.

To kao da je naljutilo hrvatskog tenisača, koji je u trećem setu ubacio u veću brzinu, odmah oduzeo servis Berreru i odjurio do 4:1. Break viška je sigurno sačuvao do kraja meča i ostvario deseti uzastopni trijumf u Zagrebu.

"Nije bilo nimalo jednostavno jer mi Berrer nije davao lake poene. Danas u finalu nisam fizički bio na nivou, otud i toliko pogrešaka, ali me u ključnim trenucima izvukao servis. Drago mi je što sam u Hrvatskoj potvrdio svoj sjajni rezultat s Australian opena, a sada mi je neophodan odmor", izjavio je deseti teniač svijeta.