Ljubičić u drugom kolu Dubaija

Ljubičić je u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju pobijedio Čeha Jana Hernycha 6:2, 6:7(3), 6:4, nakon 2 sata i 15 minuta igre.

22.2.2010.
18:00

Ljubičić je lako osvojio prvi set, oduzevši 140. tenisaču sivjeta servis čak tri puta, ali i sam ostavši bez jednoga. Činilo se da će sve ići vrlo lako, ali zakompliciralo se u drugom.

Hernych je čvsrto držao svoj servis te u tie-breaku slomio našeg tenisača 7:3. Ipak u odlučujućem setu, Ljubičić je zaigrao bolje, brzo napravio break i zadržao prednost do kraja.

Ukupno je osvojio 105 od 201 poena, a bio je bolji i po broju aseva - imao ih je čak 14, dok je Čeh pogodio dva.

U drugom kolu ga čeka bolji iz susreta između dva Francuza Joa-Wilfreda Tsonge i Michaela Llodre. S obojicom je do sada igrao dvaput i s obojicom ima omjer jedne pobjede i jednog poraza.