Legendarni skakač kreće u jurnjavu pistama

Jedan od najboljih njemačkih skijaša skakača Sven Hannawald (35) okrenuo se automobilističkim utrkama i u predstojećoj sezoni nastupat će u ADAC GT Masters seriji.

9.2.2010.
14:26

Trostruki osvajač olimpijske medalje i pobjednik Novogodišnje turneje Četiri skakaonice iz sezone 2001./2002. posljednjih dana na stazi kraj Milana intenzivno trenira za upravljačem Lamborghinija.

Hannawald, koji je proteklih godina na brojnim automobilističkim natjecanjima nastupao kao gost, je i prošle godine želio nastupiti, no morao je odgoditi start zbog operacije stopala.

Tijekom skakačke karijere Hannawald je osvojio zlatnu medalju na OI u Salt Lake Cityju, te srebrne u Naganu i Salt Lake Citjyu, dok je na svjetskim prvenstvima osvojio dva zlata, srebro i broncu.

Pobijedio je i na Novogodišnjoj turneji Četiri skakaonice postavši jedini koji je u istoj sezoni slavio na sve četiri stanice - Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku i Bischofshofenu.