KRAJ: / Španjolci izbacili demoralizirane Hrvata!

Mlada hrvatska reprezentacija do 21 godine od 16 sati u Varaždinu igra svoju utakmicu godine, uzvrat dokvalifikacija protiv Španjolske.

12.10.2010.
14:30

Uzvratna utakmica dodatnih kvalifikacija za EP Varaždin. Stadion NK Varaždina. Sudac: William Collum (Škotska). Strijelci: 0:1 - Dominguez (67), 0:2 - Lopez (90), 0:3 - Jeffren Suarez (90+1). HRVATSKA: Kelava - Maloča, Vida, Lovren, Jozinović, Ademi, Badelj, Jajalo, Rakitić, Perišić, Vukušić. ŠPANJOLSKA: de Gea, Azpilicueta, Dominguez, San Jose, Ruiz, Perez, Alcantara, Parejo, Mata, Lopez, Krkić. Prva utakmica: Španjolska - Hrvatska 2:190+2' - još jedan žuti karton za Hrvatsku, zbog neopreznog starta sudac je opomenu Ivana Tomečaka.

90+1' - GOL!!! totalni potop i predaja Hrvatske. Gosti su se poigravali pred domaćim šesnaestece i potom preko Jeffrena Suareza lakoćom poentirali za 3:0.

89' - GOL!!! Španjolska je povećala svoje vodstvo, a strijelac je nakon niza promašaja bio Adriano Lopez.

88' - sudac Collum je u istoj minuti podijelio dva žuta kartona. Prvi je dao strijelcu Dominguezu zbog nervozne reakcije nakon jednog prekrašaja, a potom i Kelavi radi prigovora.

84' - dobar solo prodor Domagoja Vide i asistencija za Perišića, no Španjolci su u zadnji čas izbili u korner.

82' - nevjerojatan promašaj Adriana Lopeza! Napadač Deportiva iz La Corune je imao zicer za 2:0, ali je pucao pored vrata. Prekid utakmice u Varaždinu nakon što su bijesni navijači raznim predmetima zasuli pomoćnog suca koji je 'pobjegao' sa svog mjesta. Utakmica je nastavljena tek nakon sedam.osam minuta.70' - drugi žuti karton za prenervoznog Lovrena u samo dvije minute. Hrvatski branič je prežestoko ušao u Matu i zaradio isključenje.

68' - žestoki prosvjedi Ladićevih izabranika nisu pomogli, a najglasniji je bio Dejan Lovren kojem je škotski sudac Collum dao žuti karton.

67' - GOL!!! Španjolska je došla u vodstvo preko Alvara Domingueza, koji se najbolje snašao u gužvi pred hrvatskim vratima, no tom gol Španjolaca je prethodio čisti prekršaj San Josea (dignuo ruku visoko u zrak) nad našim vratarom Kelavom kojeg sudac nije svirao.

61' - podizanje agresivnosti kod Hrvatske rezultiralo je i trećim žutim kartonom. Zbog starta s leđa na Matu 'požutio' je Maloča.

57' - nova velika šansa Hrvata! Ubacio je Vida, a najviši u skoku bio Vukušić, no njegov udarac glavom je opet otišao pored vrata.

55' - gol za Hrvatsku!!! Ali suci ga nisu priznali jer su ocijenili da je strijelac Mirko Ormeuš prilikom štopanja lopte igrao rukom. Na usporenoj snimci se, međutim, vidjelo da je igrač Hajduka loptu gurnuo u for ramenom, a ne rukom. Glavni sudac Collum je prvo pokazao na centar, a potom je na intervenciju pomoćnika promijenio odluku.

48' - drugi žuti karton za Hrvatsku, zbog prekršaja nad Matom javnu opomenu je dobio Goran Jozinović.

47' - prvi stidljivi pokušaj Hrvatske, iz daljine je pucao Oremuš, ali lopta je otišla daleko od vrata.

46' - počelo drugo poluvrijeme u Varaždinu, nema promjena u sastavima.

Prema informacijama koje je ponudio Ladićev pomoćnik Vatroslav Mihačić, Ivan Rakitić je tijekom prvog poluvremena vozilom Hitne pomoći odvezen u varaždinsku bolnicu. Kapetanu hrvatske U-21 reprezentacije je u jednom duelu u 11. minuti izbijen zub, rasječena gornja usna, a ostao je nakratko i bez svijesti. Iako je Raketa imao veliku želju nastaviti igru, liječnici mu nisu to dopustili.

Udarci: 5 - 8Udarci u okvir: 2 - 4Korneri: 3 - 2Prekršaji: 8 - 5Posjed lopte: 46% - 54%Zaleđa: 3 - 0Žuti kartoni: 1 - 0Crveni Kartoni: 0 - 045' - još jedna obrana sjajnog Kelave nakon dalekometnog udarca Bojana Krkića.

40' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Domagoj Vida zbog igranja rukom.

37' - Kelava postaje junačina! Vratar Dinama fenomenalno je ušao u udarac čuvenom Juanu Mati i obranio njegovu bombu sa samo desetak metara. Bravo Ivane!

35' - brza kontra Hrvata, povukao je Jozinović, odigrao na Perišića koji je ubacio do Vide. Osječanin je odigrao povrtanu loptu za Badelja, no njegov udarac obarnio je vratar de Gea.

29' - konačno i jedna prijetnja hrvatskih nogometaša. Na ubačaj Perišića najviše je pred gostujućim vratima skočio Vukušić, no pucao je pored gola. Nakon furioznog početka, Hrvatska je nakon izlaska ozlijeđenog kapetana Ivana Rakitića potpuno pala u igri. Španjolci su počeli svoj 'sitni vez' oko hrvatskog šesnaesterca, imali su i dvije-tri stopostotne prilike, no vratar Kelava i sreća zasad su sačuvali Ladićeve izabranike.26' - nova prijetnja gostiju preko desne strane, ali je Kelava spriječio ubacivanje u peterac gdje su loptu čekala već dva španjolska igrača.

22' - stopostotna prilika za Španjolce! Adrian Lopez je izašao sam pred Kelavu, pucao je ispod hrvatskog vratara, no lopta je za nekoliko milimetara prošla pored stative. Hrvatska je imala puno sreće!!

16' - gosti su odmah uzvratili nakon još jedne loše postavljene offside zamke Ladićevih izabranika, no Parejo je u pokušaju loba Ivana Kelave prebacio cijeli gol.

15' - bijeg Ante Vukušića po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor Španjolaca, no s igračem na leđima pucao je vrlo loše.

14' - nakon što mu se tri minute ukazivala pomoć, Rakitić je ipak završio utakmicu, a zamijenio ga je Mirko Oremuš.

11' - jedan duel Rakitića sa španjolskim igračima na sredini terena završio je kobno za hrvatskog kapetana. Daniel Parejo je kopačkom u lice potegao igrača Schalkea, raskrvario mu usta, a Raketa je čak nakratko ostao bez svijesti.

8' - fenomenalna prilika za Hrvatsku! Sjajna kombinacija Vide i Badelja, koji je u srcu španjolskog šesnaesterca pronašao Rakitića, no igrač Schalkea pucao je tik uz vratnicu.

5' - zicer za Španjolsku! Nakon neuspjele offside zamke hrvatskih igrača, Mata je krenuo sam prema golu, ali su Maloča i Kelava zajedničkim snagama izbili loptu u korner.

1' - počela je utakmica u Varaždinu. Sretno Hrvatska!

NAJAVA arti-201010090370006Iako su bili prvi u svojoj kvalifikacijskoj skupini, da bi izborili EP u Danskoj sljedeće godine, mladi Vatreni moraju biti bolji od Španjolske u dvije utakmice. Bila bi to senzacija, jer samo dvojac Mata - Krkić, primjerice, vrijedi kao cijela početna postava Hrvatske.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

Ipak, lijepa je stvar što joj se možemo nadati. Ladićeva momčad s Rakitićem, Lovrenom, Perišićem i ostalim našim adutima može se nositi s nasljednicima europskih i svjetskih prvaka, i s pravom očekuju da ih varaždinska publika u uzvratu odvede do pobjede.

U prvom susretu Španjolska je slavila 2:1, pa bi našima bio dovoljan i jedan gol, ukoliko vratar Dinama Ivan Kelava sačuva mrežu. U svakom slučaju, u Varaždinu u 16 sati, odigrat će se zadnji čin drame rata za EURO.

"Mi smo se s njima odlično nosili. Mogli smo i dobiti tu utakmicu. Nažalost, nije bilo sreće, ali ćemo ih zato u Varaždinu dobiti", najavio je samouvjereni Kelava, a slično razmišlja još jedan dinamovac, Arijan Ademi.

"Nisu oni ništa posebno. S Rakitićem i Lovrenom u sastavu sigurno možemo proći Španjolce".

Hrvatska prednost trebala bi biti propusna španjolska obrana i strah od domaćeg terena na kojem je pala i jaka Srbija.

"Njihova slaba karika je obrana. Pod velikim su pritiskom i cijelo vrijeme igraju u strahu. Trebamo zaustaviti njihovu veznu liniju. Ne bismo trebali 'srljati'. Trebamo biti strpljivi jer nas 1:0 vodi na EURO. Važno je ne primiti gol, a nešto će nam valjda i ući. Vrijeme je da nas malo 'pomazi' sreća. U Burgosu je sve bilo na strani domaćina", opisao je dojmove nakon prve utakmice Ivan Tomečak.

Ipak, oči su najviše uprte u Ivana Rakitića, kojega je izbornik A-vrste Slaven Bilić ponovno posudio Draženu Ladiću.

"Čujem da dečki od mene očekuju čudo. Nadam se da ih neću razočarati. Bitno je samo da igram za Hrvatsku. To me čini neizmjerno sretnim. Uopće nije bitno je li to A ili U-21 reprezentacija”, izjavio je Raketa za 24 sata.