KRAJ: / Poljud ipak slavi, Ibričić slomio Šibenčane!

Hajduk će nakon pet sušnih godina, pokušati prekinuti post i već u prvoj utakmici ostvariti prednost koja bi ih približila osvajanju Kupa.

21.4.2010.
19:26

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 10.000. Sudac: Draženko Kovačić (Križevci). Strijelci: 1:0 - Tičinović (62), 1:1 - Zec (65-11m), 2:1 - Ibričić (89). HAJDUK: Subašić - Oremuš (Tičinović, 61), Maloča, J. Buljat, Jozinović - M. Ljubičić, Skoko, Cernat (Andrić, 70) - Vukušić, Ibričić, An. Sharbini (Tomasov, 83). ŠIBENIK: Blažević - Bulat, Vidić, Budiša, Medvid - Bačelić-Grgić, Ademi, Husmani, Alispahić - Zec, Fuštar (Božić, 74). KRAJ UTAKMICE!

Hajduk je pogotkom Ibričića došao do teške, ali i zaslužene pobjede. Ipak, Šibenčanima ostaje nada u uzvrat pred svojim navijačima.

Drugo poluvrijeme:

90+4' - Mogao je Tičinović zabiti i za 3:1, no spetljao se u sjajnoj situaciji ispred Blaževića.

89' - Ljubičić je dobio loptu u šesnaestercu Šibenčana, tukao oštro, no udarac mu skida Blažević. Ipak, na sreću domaćina, Ibričić je natrčao i pospremio loptu u praznu mrežu.

86' - Iz igre izalzi Bačelić-Grgić, a posljednjih nekoliko minuta dobiva Bloudek.

84' - I Budiši javna opomena zbog zadržavanja igre.

83' - Sharbini napušta igru, a posljednjih sedam, osam minuta dobiva Tomasov. U istoj minuti žuti karton zbog prekršaja zaradio je Alispahić.

74' - Fuštar izlazi iz igre, a ulazi Božić. Inače i prva izmjena u redovima gostiju.

71' - Ljubičiću opomena zbog oštrog starta na Fuštaru.

70' - Andrić je u igri umjesto Cernata.

69' - Priliku za novo vodstvo Hajudka imao je Ljubičić, no tukao je preko gola.

65' - Nije dugo trajalo slavlje domaćina. Zec je izborio jedanaesterac i uspješno ga pretvorio u izjednačenje! Šibenik je ovim pogotkom napravio velik posao u prvoj utakmici finala. Krivac za penal bio je Maloča.

62' - Tek što je ušao u igru, Tičinović je zabio! Prošlo je možda desetak sekundi, a omaleni Tić pogađa na ubačaj Strinića!

61' - Tičinović je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Oremuša.

49' - Dobar ubačaj Alispahića, sjajno skače Budiša - a njegov udarac glavom završava na gredi! Da je lopta bila koji centimetar niža bio bi to sigurni pogodak, budući da je Subašić ostao ukopan na crti.

46' - Obojica trenera nisu se odlučila na izmjene uoči posljednjih 45 minuta dvoboja na Poljudu.

U prvih 45 minuta vidjeli smo solidan nogomet s dobrim prilikama na obje strane. Hajduk je bio bolja momčad prvih 20-ak minuta, dok su se Šibenčani probudili pred kraj poluvremena. Ibričić je na isteku prvog dijela promašio jedanaesterac.

Prvo poluvrijeme:

45' - Ibričića je u šesnaestercu gostiju srušio Budiša i Kovačić je pokazao na bijelu točku. Ibro je pucao nisko u desnu stranu, no odlično je skinuo sjajni Blažević - koji je i najbolji pojedinac u prvih 45 minuta.

43' - Na drugoj strani opasan pokušaj Sharbinija, no još jedanput Blažević spašava Šibenik.

42' - Opasna polukontra Šibenika. Tukao je Zec, a lopta je završila iznad vrata domaćina. Kako se bliži kraj prvog poluvremena - gosti su sve opasniji.

36' - Dvojbena situacija na polovici Hajduka. Zecu je svirano zaleđe u vrlo izglednoj poziciji, no čini se da linijski sudac nije bio u pravu.

29' - Prva prijetnja gostiju nakon gotovo pola sata igre. Fuštar je opasno tukao iz okreta, no udarac je otišao malo pored vrata Subašića. Samo pola minute kasnije u dobroj prilici je i Zec, no blokirala ga je obrana Hajduka.

22' - Prvi karton na utakmici zaradio je Bulat u momčadi Šibenika.

19' - Jedna baklja pala je tik do vratara gostiju. Vjerojatno će domaćinima HNS skinuti koju tisućicu kuna s računa.

13' - Sjajan udarac Anasa Sharbinija, s 15-ak metara i još bolja obrana Blaževića. Nakon nove gužve iz kornera, Šibenik se uspio obraniti.

8' - Druga dobra prilika Hajduka. Ibričić se probio na rub šesnaesterca, a na njega je izletio Blažević - Ibro gura loptu pored vratar gostiju ali u posljednji trenutak obrana Šibenika spašava svoju mrežu.

2' - Tek što je počela utakmica - odmah veliko negodovanje domaćina. Vukušić je pao nakon kontakta s Blaževićem, no sudac se nije oglasio. Dvojbena odluka. No, interesanto je da Kovačić nije pokazao opomenu mladom napadaču.

arti-201004200853006Povijest kaže kako je u posljednjih pet finala Kupa, domaćin uvijek dobivao prvu utakmicu i potom obranio prednost u uzvratu. Splićani bi vjerojatno da se ta tradicija i nastavi. No, naravno na putu tome stoji im vrlo dobra i neugodna momčad iz Šibenika, koja prvi put igra u finalu ovog natjecanja.