KRAJ: / Olić u 92. minuti donio pobjedu Bayernu!

Četvrtfinale Lige prvaka nudi pravu poslasticu, obračun njemačkog i engleskog nogometnog giganta.

30.3.2010.
22:42

München. Fußball Arena München. Gledatelja: 68.000. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Strijelci: 0:1 - Rooney (2), 1:1 - Ribery (77), 2:1 - Olić (90+2).92' - GOL!!! Olić projurio kroz trojicu igrača Manchestera i plasirao loptu pored Van der Sara!

90' - Van der Sar briljantnom obranom ukrotio udarac Gomeza i vjerojatno spasio Manchester od poraza.

89' - Rooney je ozlijedio Pranjića i dobio žuti karton, a hrvatski reprezentativac je svoje mjesto prepustio Timoščuku.

86' - Van Gaal je sve bacio na napad. Umjesto Altintopa je u igru ubacio Miroslava Klosea.

83' - greda je spasila Bayern nakon ubacivanja iz kuta Giggsa i udarca glavom Nemanje Vidića.

82' - posljednja promjena kod Manchestera, igru je napustio Nani, a umjesto njega je ušao Ryan Giggs. 77' - GOL!!! Lyon je povećao svoju prednost na 3:1. Igrač Bordeauxa Chalme je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Lisandro koji je tako zabio drugu gol na utakmici. 77' - GOL!!! slobodan udarac izveo je Franck Ribery, lopta je okrznula nekoga u živom zidu i prevarila Van der Sara.

73' - prva izmjena u Bayernu. Van Gaal je u napad poslao Marija Gomeza, a iz igre je povukao Müllera.

72' - odlična akcija Bayerna. Pranjić i Müller su sve pripremili za Olića koji je pucao, ali je Van der Sar odbio u korner.

70' - odmah dvije promjene u redovima Manchestera. Carrick i Park su izašli iz igre, a na travnjak su utrčali Valencia i Berbatov.

67' - udarac Pranjića s nekih 25 metara je blokirala obrana Manchestera, a lopta je završila u korneru.

57' - pokušaj Van Bommela iz daljine, ali preblizu Manchesterovog vratara koji je lagano uhvatio loptu.

56' - sjajan prodor Altintopa, nanizao je nekoliko igrača Manchestera, pucao s vrha šesnaesterca, ali je Van der Sar opet bio na visini zadatka.

46' - odmah u prvoj akciji drugoga poluvremena Olić je pucao iskosa s lijeve strane, ali je Van der Sar uspio ukrotiti njegov udarac.

KRAJ 1. POLUVREMENA

39' - opet je u fenomenalnoj prilici bio Rooney. U srcu domaćeg šesnaesterca je primio loptu i potpuno neometan pucao, ali je vratar Butt nogom spasio Bayern od novog gola.

33' - udarac iz daljine oprobao je Danijel Pranjić, ali Van der Sar je, uz sitne probleme, ipak ukrotio loptu. 32' - GOL!!! Lyon vodi na svom Gerlandu s 2:1. Pjanić je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici je loptu dočekao Bastos i zakucao ju iza leđa Carrassa. 27' - velika šansa za Bayern! Altintop je pucao, a Olić je s dva-tri metara od vrata Manchestera promašio loptu.

22' - Nani je ubacio pred vrata Bayerna, a lopta je u čudnom luku preletjela Butta i pala na gredu.

21' - prva intervencija Van der Sara nakon udarca Francka Riberyja.

16' - sjajna prilika za Manchester. Prvo je pobjegao Rooney, ali ga je obrana Bayerna blokirala, da bi u nastavku akcije Nani ušao u šesnaesterac i pucao tik uz vratnicu. 14' - GOL!!! Bordeaux je ekspresno izjednačio na Gerlandu. Gourcuff je ubacio pred vrata domaćina, a Chamakh je glavom zakucao loptu u mrežu.10' - GOL!!! U Lyonu su domaćini poveli pogotkom Lisandra. Bordeauxova obrana je loše očistila pred svojim vratima, što je iskoristio spretni napadač Lyona i pospremio loptu u mrežu. 8' - Bayern se oporavio od šoka u početnim minutama i polako je zagospodario travnjakom, ali bez konkretnih prilika.

2' - GOL!!! Nani je ubacio iz slobodnog udarca, a Wayne Rooney je ostao sasvim sam (?!) u petercu domaćina i zakucao loptu pod gredu. Napadaču Manchestera je ovo već 33. gol u sezoni!

1' - počeo je spektakualrni dvoboj na prepunoj Fußball Areni München.