KRAJ: / Hajduk se neslavno oprostio od Europe!

Hajduk se petim porazom u skupini oprostio od Europe. Anderlecht je slavio s 2:0 te izborio proljeće u Europskoj ligi jer je Zenit u Grčkoj svladao AEK. Torcida je ponovno pokazala svoje ružno lice

16.12.2010.
16:58

Bruxelles. Stadion Constant Vanden Stock. Sudac: Stefan Johannesson (Švedska).

ANDERLECHT: Proto - Gillet, Mazuch, Juhasz, Lecjask - Legear (od 77. Mareček), Polak, Kljestan, Boussoufa - Suarez, De Sutter

HAJDUK: Radošević - Buljat, Vejić, Jonjić, Jozinović (od 60. Ljubičić) - Oremuš, Andrić, Trebotić (od 78. Andrijašević), Strinić - Ibričić (od 60. Tomasov) - Vukušić

Strijelci: 1:0 - Tom De Sutter (11), 2:0 - Suarez (40)

Utakmica je završena. Igrala se sudačka nadoknada kada je Torcida opet zasula teren bakljama pa je sudac na brzinu poslao igrače u svlačionicu.

86' - Zenit je protiv AEK-a poveo s 3:0. Osim što su tako pomogli Anderlechtu, Rusi su potvrdili šestu pobjedu u skupini u isto toliko utakmica, ali i epitet jednog od glavnih favorita za osvajanje ovog natjecanja

84' - Iz igre je izašao strijelac prvog pogotka za domaćine De Sutter kojeg je zamijenio Lukaku

83' - najbolja prilika Hajduka na utakmici. Vukušić je pucao s lijeve strane, no vratar Anderlechta Proto se nije dao iznenaditi

78' U igri je Andrijašević umjesto Trebotića

77' - Prva izmjena u domaćem sastavu. Ušao je Mareček umjesto Legeara

73' - Torcida nastavlja raditi probleme i ponovno zasipa travnjak pirotehničkim sredstvima. Sudac je prekinuo utakmicu koja je nakon tri minute ipak nastavljena

73' - zbog oštrog starta je požutio i Vejić

67' - Zenit je u Grčkoj poveo s 2:0 protiv AEK-a i pogurao Anderlecht prema proljeću u Europi

66' - Ljubičić s vrha šesnaesterca pucao preko gola 63' - Strinić je dobio žuti karton zbog oštrog starta

62' - Gillet je pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije dobro naciljao

60' - Hajdukov trener Goran Vučević radi prve izmjene. U igri su Ljubičić i Tomasov umjesto Jozinovića i Ibričića

58' - Mazuch je naskočio Vejića na sedam metara, no pucao je preko gola

56' - opet je Radošević zakomplicirao situaciju pred svojim golom. Ponovno je dodao loptu u noge domaćim igračima koji ga sada nisu uspjeli kazniti

55' - Ibričić je ubacio iz kornera, Oremuš je bio na prvoj stativi, ali nije dobro zahvatio loptu

48' - Domaćin je agresivno krenuo u drugo poluvrijeme. Boussoufa je ubacio s desne strane, a Radošević je uspio odbiti loptu ispred Anderlechtovih napadača

Počeo je nastavak utakmice, nema izmjena u oba sastava

Kraj prvog poluvremena!

Domaće navijače je pred kraj prvog poluvremena razveselila vijest iz Grčke da je Zenit poveo protiv AEK-a. Ako tako ostane do kraja utakmice, Anderlecht uz rusku momčad ide u sljedeću fazu natjecanja

40' - Domaćin je poveo s 2:0. Suarez je na desnoj strani odlično prošao Jonjića i Vejića i zabio u kut za povećanje vodstva

35' - Nova vrlo izgledna šansa za domaćina. Prvo je Juhasz bio u dobroj situaciji u kaznenom prostoru Hajduka, no Vejić mu je u posljednji trenutak ušao u udarac. Minutu poslije je Jozinović gurnuo Boussoufu u šesnaestercu, a sudac nije pokazao na bijelu točku iako je mogao

26' - Hajduk opasno 'živi' u Belgiji. Vratar Radošević je opet loše ispucao loptu, no Splićane je spasio Boussoufa koji u vrlo izglednoj situaciji nije uspio dobro zahvatiti loptu i povećati vodstvo

21' - Hajduk je u Bruxelles došlo bodriti oko tisuću navijača koji su na teren bacili nekoliko pirotehničkih naprava. UEFA-in delegat već piše novu 'čestitku' Splićanima

11' - Anderlecht vodi 1:0 i to zahvaljujući pogrešci vratara Hajduka. Naime, Radošević je loše ispucao loptu, pokupio ju je Tom De Sutter i zabio s vrha šesnaesterca za vodstvo

7' - Prva šansa Hajduka. Andrić je poslao odličnu loptu Vukušiću koji se probio po desnoj strani, ali nije uspio uputiti udarac jer ga je u tome spriječio dopmaći branič

Domaćin se u prvim minutama bolje snašao na skliskom travnjaku iako još nije napravio konkretnu priliku. I jednima i drugima će biti teško razviti igru, pogotovo dodavanjima po podu

1' - počela je utakmica

U Bruxellesu cijelo popodne pada snijeg kojeg ima dosta i na travnjaku pa bi Splićanima, ali i domaćim igračima, moglo biti jako sklisko.

NAJAVA

arti-201012160682006U hladnom Bruxellesu nogometaši Hajduka zaključit će svoju ovogodišnju europsku odiseju. Splićani su ostali bez izgleda za plasman u šesnaestinu finala Europske lige, no protiv višestrukog prvaka Belgije će igrati za čast, popravak koeficijenta na UEFA-inoj ljestvici te primamljivi financijski dobitak.

arti-201012140720006Hajduk će u slučaju trijumfa kod Andrelechta dobiti 140.000 eura, dok će remijem biti bogatiji za 70.000 eura, čime će vrlo lako pokriti kaznu koju mu je prije par dana zbog izgreda navijača u Ateni izrekla Disciplinska komisija UEFA-e.

Iako je želja ostati neporažen, momčad Gorana Vučevića će imati puno problema kako bi došla do tog cilja. Čak devet igrača je izvan pogona zbog ozljeda, a u posljednji čas je otpao i virozni Anas Sharbini, koji nije ni putovao u Belgiji s ostatkom splitske ekspedicije u kojoj je samo 16 igrača, uključujući i vratare.

Upravo je izostanak Sharbinija mlađeg najveći gubitak za Hajduk jer je u zadnjim susretima bio ponajbolji igrač splitskog sastava.

"Žao mi je što Anas nije s nama, on je ostao u Splitu. Bit će to veliki gubitak za našu momčad, pogotovo zato što je u posljednjih nekoliko utakmica igrao u odličnoj formi. Izostat će i Maloča zbog kartona, no svejedno ćemo pokušati težiti atraktivnoj igri na kojoj inzistiram otkako sam preuzeo momčad", rekao je Vučević u izjavi za HTV.

Trener Hajduk nije objavio početni sastav, no najvjerojatnije će se na travnjaku Constant Vanden Stock stadiona od prve minute naći: Radošević - Jonjić (Oremuš), Vejić, J. Buljat, Jozinović - Oremuš (Tomasov), Andrić, M. Ljubičić, Strinić - Ibričić, Vukušić.